متهم: سهمم از معامله را نداد، کشتمش! +عکس

0 242
عامل قتل مرد عتیقه فروش پس از دستگیری انگیزه قتل را ندادن سهمش از سرقت اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت ۲۰:۳۰ روز ۲۱ فروردین از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ کشف جسدی در کمربندی اسلامشهر – واوان به کلانتری ۱۷۰ کهریزک اعلام شد.

 

با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی حدودا ۴۵ است که با دست و پای بسته، داخل یک ۲۰۶ سفید رنگ قرار داده شده است.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  اخبارحوادث ,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

کارآگاهان اداره دهم پس از حضور در محل کشف جسد به جستجوی دقیق محتویات لباس های مقتول و خودرو پرداختند تا شاید با کشف مدارک شناسایی، موفق به شناسایی هویت جسد شوند اما هیچگونه مدارک شناسایی و… از داخل خودرو و البسه ی مقتول کشف نشد. در ادامه و با شناسایی مالک خودرو ۲۰۶ ، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک خودرو به نام قاسم ۴۶ ساله شدند.

 

با شناسایی محل سکونت قاسم و خانواده اش در منطقه فرمانیه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که قاسم از صبح آن روز از خانه خارج و از بعداز ظهر دیگر پاسخگوی تماس های تلفنی اعضای خانواده اش نبوده است. نهایتا همسر «قاسم» با مشاهده تصویر مقتول، وی را به عنوان همسرش مورد شناسایی قرار داد.

 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که مقتول در زمینه خرید و فروش عتیقه جات فعالیت داشته و جوانی بنام «مهدی» ۲۳ ساله نیز با وی فعالیت دارد.

 

با شناسایی «مهدی» در منطقه قوچ حصار، تحقیقات از وی به عنوان شخصی که آخرین بار مقتول با او مشاهده شده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

 

مهدی در اظهارات اولیه عنوان داشت:آن روز مقتول به سراغ من آمد و پس از گرفتن مبلغ ۴۰ میلیون تومان به صورت دستی، دیگر از او اطلاع ندارم.

 

در شرایطی که مهدی در چندین مرحله تحقیقات همچنان اظهارات قبلی خود را تکرار کرده بود ،اما سرانجام در ساعت ۱۵ روز گذشته لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

 

مهدی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه مقتول قصد انجام معامله عتیقه داشت، من – به واسطه ورزشکار بودن و داشتن بدن قوی و تنومند – همیشه به عنوان بادیگارد او را همراهی می کردم تا اینکه یک روز، مقتول مبلغ قابل توجهی را در یک معامله به دست آورد اما با این وجود هیچ پولی به من پرداخت نکرد تا اینکه حتی چند روز بعد به سراغم آمد و ۴۰ میلیون تومان نیز به صورت دستی از من گرفت. با گذشت چند روز از این ماجرا، در حالیکه از این رفتار مقتول بسیار ناراحت و عصبانی شده بودم، به دروغ به او عنوان داشتم که معامله سنگینی را هماهنگ کرده ام و به این بهانه مقتول را به منزل یکی از بستگان نزدیک خودم که کلید خانه اش در اختیار بود کشاندم و مدعی شدم که محل انجام معامله، آنجاست.

 

داخل خانه، از مقتول درخواست سهم خود بابت معامله ی چندروز پیش را مطرح کردم اما او مدعی شد که پولی ندارد در حالی که من اطمینان داشتم که دروغ می گوید. دیگر کنترل خودم را از دست دادم؛ او را روی زمین انداختم و یک رشته طناب پلاستیکی را به دور گردنش انداخته و از پشت سر اقدام به کشیدن طناب کردم. زمانی متوجه مرگ مقتول شدم که دیگر نفس نمی کشید؛ از بینی و دهانش خون آمده بود و دیگر تکان نمی خورد. بسیار ترسیده بودم؛ یک پتوی آبی رنگ برداشتم و جسد را پس از بستن دست و پا، داخل ماشین ۲۰۶ قرار داده و به محل کشف جسد منتقل کردم.

 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب