برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
اصول صحیح شستشوی لباس؛ هر لباسی را بعد از چند بار پوشیدن باید شست؟ : اول فارس

اصول صحیح شستشوی لباس؛ هر لباسی را بعد از چند بار پوشیدن باید شست؟ : اول فارس

[ad_1]

ما هر روز از لباس‌های زیادی برای کار‌ها و موقعیت‌های مختلف استفاده می‌کنیم و در انتهای روز لباس‌های استفاده شده‌ی زیادی برایمان باقی می‌ماند.

به گزارش اول فارس، ما هر روز از لباس‌های زیادی برای کار‌ها و موقعیت‌های مختلف استفاده می‌کنیم و در انتهای روز لباس‌های استفاده شده‌ی زیادی برایمان باقی می‌ماند.

اینجا است که این سؤال پیش می‌آید که آیا می‌توانیم یک بار دیگر از آن‌ها استفاده کنیم یا دیگر باید شسته شوند. شستشوی لباس‌ها اصولی دارد که ممکن است همه‌ی آن‌ها را ندانیم. مثلاً بعضی لباس‌ها را باید پشت و رو شست، چون مایعات بدن به داخل آن‌ها جذب می‌شود؛ و گاهی هم لباس بسیار کثیف‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم هر لباس را بعد از چند بار پوشیدن باید شست.

۱- هیچ وقت یک لباس زیر را دو بار نپوشید

لباس‌های زیر بعد از هر بار استفاده باید شسته شوند. این بدیهی‌ترین اصل بهداشتی است.

۲- شلوار جین: بعد از ۵ تا ۶ بار پوشیدن

یکی از بحث‌های همیشگی در مورد شستشوی لباس به شلوار‌های جین مربوط می‌شود. شاید پدر و مادرتان معتقد باشند که بعد از هر بار استفاده باید شلوارتان را بشویید، اما دوستان تان بگویند که شستشوی زیاد شلوار جین باعث از بین رفتن پارچه و رنگ آن می‌شود.

ایده آل آن است که شلوار جین را بعد از ۵ تا ۶ بار پوشیدن بشویید.

۳- تیشرت و تاپ: بعد از هر بار پوشیدن

با تیشرت‌های خود باید مثل لباس‌های زیرتان برخورد کنید، چون تماس بسیار نزدیکی با پوست تان دارند و بیشترین حجم از عرق را به خود جذب می‌کنند. پس بعد از هر بار استفاده باید آن‌ها را بشویید. تنها استثنای این مسأله آن است که تیشرت یا تاپ را یک ساعت یا کمتر پوشیده باشید.

۴- پیراهن‌های زنانه: بعد از ۱ تا ۲ بار پوشیدن

نیازی نیست پیراهن هایتان را بعد از هر بار استفاده بشویید، چون این کار می‌تواند باعث از بین رفتن پارچه و رنگ آن‌ها شود، به خصوص اگر از زیر لباسی پوشیده باشید. اما اگر پیراهن تان را یک روز تمام، آن هم یک روز گرم تابستانی به تن کرده باشید، بهتر است بعدش آن را بشویید، چون عرق زیادی جذب آن شده.

۵-جوراب و جوراب شلواری: بعد از هر بار پوشیدن

اصول شستشوی جوراب را از بچگی به همه‌ی ما یاد داده اند. مادر‌ها همیشه می‌گویند که بعد از هر بار استفاده باید جوراب‌ها را شست و این درست است. به همه‌ی آن باکتری‌ها و آلودگی‌هایی فکر کنید که پاهایتان به خود جمع می‌کند.

۶- لباس‌های ورزشی: بعد از هر بار پوشیدن

تنبلی را کنار بگذارید – لباس‌های ورزشی تان را باید بعد از هر باری که در باشگاه آن‌ها را پوشیدید، بشویید. فرقی نمی‌کند چند دقیقه یا چند ساعت ورزش کرده باشید؛ در هر صورت عرق کردید و با انواع و اقسام وسایل و دستگاه‌های ورزشی تماس داشتید.

۷- لباس خواب: بعد از ۳ تا ۴ بار پوشیدن

بوی بد لباس خواب کثیف تان می‌تواند خواب راحت را از شما بگیرد و خستگی را به تن تان باقی بگذارد. مراقب خواب تان باشید و لباس خواب تان را هم تمیز نگه دارید. بهتر است همیشه قبل از خواب دوش بگیرید که در اینصورت می‌توانید یک لباس خواب را حداکثر ۴ بار بپوشید.

۸- کفش ها: وقتی کثیف شدند

کفش هایتان را باید هر بار که کثیف شدند و با توجه به شرایط شان بشویید. اما مراقب باشید با آب خراب شان نکنید.

۹- دامن، شلوار و شلوارک: بعد از ۳ بار پوشیدن

دامن، شلوار و شلوارک را نسبت به شلوار‌های جین باید دفعات بیشتری شست. این کار را معمولاً می‌توانید بعد از ۳ تا ۴ بار استفاده انجام دهید.

منبع: روزیاتو

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر