برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
اطلاع رسانی ناقص در خصوص عاملین احتکار کالاها در استان فارس ! : اول فارس

اطلاع رسانی ناقص در خصوص عاملین احتکار کالاها در استان فارس ! : اول فارس

[ad_1]

آنچه مبرهن است اذهان عمومی در خصوص چنین اخبار و شایعاتی بشدت دچار تشویش شده و لازم است در این خصوص چاره اندیشی شده و دستگاه های دولتی و قضایی بصراحت اطلاعات لازم را در خصوص چنین مسائلی به اطلاع مردم ، شهروندان و رسانه قرار برسانند.

در روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که فردی در آن کلیپ مدعی شد که یک کامیون بزرگ در حال بارگیری مقادیر زیادی روغن خوراکی بوده است. در آن کلیپ ادعا گردید انبار در محوطه اداری یک شرکت دولتی شیراز واقع می باشد.

به گزارش اول فارس روز بعد روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی در خبری چنین گفت که بازرسین آن سازمان در حل حاضر شده و نتیجه گزارش خود را در ساعاتی دیگر به اطلاع خواهند رساند . نتیجه که البته تاکنون مردم و رسانه های منتظر اعلام جزئیات دقیق و بیشتر آن هستند.

این در حالی است که یک  شرکت دولتی که در کلیپ  منتشره در فضای مجازی نام آن بصراحت قید شده است  این اقدام را مورد نکوهش قرار داد.

در روزهای گذشته تاکنون مسئوولین صمت استان فارس و همچنین تعزیرات حکومتی چندین بار خبر از کشف محموله احتکار شده با ذکر ارزش ریالی آن و با همکاری دستگاههای مختلف داده اند.نکته جالب اینکه در تمامی این گزارشات صرفا اشاره به یک تعاونی مصرف اداری شده است که نامی از آن برده نشده است.

سوال اینجاست که اگر برای مسئولین استان فارس مسجل شده است که که تعاونی مصرف یک اداره اقدام به احتکار کالا و دستکاری در تاریخ کالاها و قیمتها کرده است چرا بصراحت نام آن شرکت تعاونی متخلف را به مردم اعلام نمیکنند؟ 

تعاونی مورد اشاره که در اخبار از آن یاد می شود تعاونی مصرف کدام اداره است؟

سوال دیگر اینکه آیا سازمان ناظر بر بازار اقدام به کشف ماجرای احتکار نموده اند یا کلیپ منتشره باعث لو دادن یا حساسیت ناظرین بر بازار شده است؟ آیا کلیپ منتشره دروغ بوده یا صحت داشته  است؟

آنچه مبرهن است اذهان عمومی در خصوص چنین اخبار و شایعاتی بشدت دچار تشویش شده و لازم است در این خصوص چاره اندیشی شده و دستگاه های دولتی و قضایی بصراحت اطلاعات لازم  در خصوص چنین مسائلی را با شفافیت به اطلاع مردم ، شهروندان و رسانه قرار برسانند.

بدیهی است اینگونه اطلاع رسانی های ناقض و بدون ذکر جزئیات می تواند باعث ایجاد حاشیه امن روانی و اجتماعی برای متخلفان اقتصادی میگردد .

انتظار می رود تا مسوولین سازمان صمت استان فارس و همچنین تعزیرات حکومتی استان در اخبار و اطلاع رسانی های خود برابر قوانین ، نام افراد حقیقی و حقوقی متخلف را برای مردم ورسانه های تبیین نموده و مردم و شهروندان را در خصوص گزارش رسمی تخلفات اقتصادی تشویق وترغیب نمایند. 

 

 

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر