برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
انبار کاغذ های بازیافتی در محاصره آتش

انبار کاغذ های بازیافتی در محاصره آتش

[ad_1]

آتش سوزی سوله انبار کاغذ های بازیافتی در دو کوهک شیراز با عملیات نفسگیر آتش نشانان مهار و خاموش شد.

به گزارش شیرازه، محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز در گزارش این حادثه عنوان کرد: در پی آتش سوزی یک سوله مملو از کاغذ های بازیافتی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز ساعت 16:18 دقیقه امروز به سرعت نیروهای عملیات ایستگاه های 8، 20، 4 ،15 و 5 را به همراه تانکرهای آب رسان و خودروهای تنفسی به محل حادثه در دوکوهک  اعزام کرد.
مهندس قانع درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: در هنگام رسیدن نیروهای عملیات به محل حادثه یک سوله به مساحت 1500 متر مربع ، مشاهده شد که کاملا شعله ور شده و آتش و دود زیادی از فاصله دور دیده می شد و با بررسی های اولیه معلوم شد، این سوله محل نگه داری و انبار مقدار زیادی کاغذ های بازیافتی بود.
رییس سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: شعله های آتش به حدی وسعت پیدا کرده بود که به دیواره ها و سقف سوله نیزسرایت کرده و به شدت در حال گسترش بود.
وی تصریح کرد: با توجه به قابل اشتعال بودن مواد داخل سوله، آتش نشانان به سرعت عملیات خود را با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده و چندین رشته لوله آبدهی از چهار نقطه آغاز کردند و همزمان با خاموش کردن شعله های آتش، اولویت عملیات را عدم سرایت و گسترش آتش سوزی به مکان های همجوار، قرار دادند.
قانع خاطرنشان کرد: آتش نشانان با تلاش خود موفق شدند در یک عملیات نفسگیر و همه جانبه، آتش سوزی را مهار و از گسترش آتش و سرایت آن به اطراف جلوگیری نمایند. 
نیروهای آتش نشانی پس از مهار کامل آتش، همزمان با زیر و رو کردن بسته های کاغذ، با پاشیدن آب به لکه گیری آتش های پنهان در میان این کاغذها مشغول شدند.
وی افزود: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از کارگران شاغل در سوله و شهروندان آسیبی وارد نشد و در این عملیات، آتش نشانان پس از لکه گیری و اطمینان از خاموش شدن کامل آتش سوزی به ماموریت خود پایان دادند.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی