کاشت مو یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در ایران شناخته می‌شود. طاسی به دلیل عوامل مختلفی و عموماً به صورت ارثی به فرد منتقل می‌شود. امروزه عمل کاشت مو باعث شده تا افراد بیشتری از چهره خود راضی‌تر باشند. اما کاشت مو به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و از آن‌جایی که عملی مهم و حساس است، بهتر است هنگام انجام آن بهترین راه را انتخاب کرد. ابتدا چندین روش کاشت مو را بررسی کرده و سپس بهترین روش انجام آن را برایتان معرفی می‌کنیم.

تعریف کاشت مو و روش‌های مختلف انجام آن:

کاشت مو مجموعه‌ای از تکنیک‌ها برای برداشت ریشه‌ی مو و انتقال آن به قسمت‌های بدون مو یا همان طاس است. پس در واقع در این عمل، برداشت مو از بدن خود فرد صورت می‌گیرد. عمل کاشت مو، معمولاً با یک جلسه به نتیجه می‌رسد. با این حال در برخی مواقع ممکن است نیاز به جلسات بیشتری باشد. مسئله مهمی که در انجام عمل باید به آن دقت شود، جراح مورد نظر است. شما باید قبل از انجام عمل از تخصص و مهارت جراح اطمینان حاصل نمایید. انجام عمل کاشت مو به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت:

کاشت مو به روش FUT:

روش FUT یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها است. در این روش برداشت به صورت نواری انجام گرفته و نیاز به بخیه زدن وجود دارد. امروزه این روش به خاطر سخت بودنش نسبت به دیگر روش‌ها، چندان ترجیح داده نمی‌شود.

کاشت مو به روش FIT:

عمل پیوند مو به روش FIT بسیار راحت‌تر از روش FUT است. این روش، عملی زمان‌بر را همراه خود دارد و نیازمند جراحی با مهارت‌ها و دانش بالایی در این زمینه است. در بسیاری از کلینیک‌های تخصصی کاشت مو در تبریز به روش FIT صورت می‌گیرد.

کاشت مو به روش SFIT:

روش SFIT جدیدترین روش کاشت مو در جهان است. کاشت مو به روش SFIT مزایای خاصی نسبت به دو روش قبلی دارد. یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های این روش عدم نیاز به بیهوشی است. در واقع در این روش جراحی طولانی صورت نمی‌گیرد و عمل کاشت مو به لطف این روش به عملی سرپایی تبدیل شده است. تراکم بالای مو و درد کم یکی دیگر از مزایایی است که روش SFIT را از دو روش دیگر متمایز کرده است. روش SFIT در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. روش SFIT یکی از جدیدترین متدها بوده و در مراکز محدودتری انجام عمل به این روش وجود دارد.

 

از این رو برای کاشت مو در تبریز به روش SFIT نیز باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. در حال حاضر امکانات کاشت مو در تبریز با روش SFIT توسط مراکز معدودی فراهم شده است. کلینیک پوست و مو ایران مهر نیز یکی از این مراکز معتبر در زمینه کاشت مو در تبریز می‌باشد که این امکانات و جراحان معتبر برای انجام عمل به این روش را دارد. شما می‌توانید به صورت حضوری و یا با مراجعه به سایت کلینیک با متخصصین مجموعه‌ در ارتباط بوده و سؤالات خود را با آن‌ها درمیان بگذراید. فراموش نکنید که این عمل در صورتی که توسط جراحی معتبر صورت نگیرد می‌تواند نتیجه نامناسبی داشته باشد. لذا حتماً به کلینیک انتخابی خود دقت کنید.