برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
تحریف تاریخی دفاع مقدس به سبک بی بی سی فارسی/ هشدار رهبر معظم انقلاب درباره کمین دست‌های تحریفگر

تحریف تاریخی دفاع مقدس به سبک بی بی سی فارسی/ هشدار رهبر معظم انقلاب درباره کمین دست‌های تحریفگر

[ad_1]

پروژه شبهه افکنانه رسانه ملکه؛
بی بی سی فارسی از جلسه ای که میان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی از فرماندهان میدانی سپاه بود استفاده کرد و با تکنیک های تقطیع، جابه جایی و همچنین برهم زدن طوالی تاریخی سعی کرد که به تحریف دفاع مقدس بپردازند.

بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی طبق کارویژه سنتی و سیاست رسانه‌ای خود یعنی تفرقه افکنی و شبهه افکنی در سالروز هفته دفاع مقدس از پروژه تحریف آمیز دیگری رونمایی کرد. 

بی بی سی که هدفش مخدوش کردن ارزشهای انقلاب از جمله دفاع مقدس به عنوان نقطه طلایی انقلاب اسلامی است، روایت خود از جلسه معروفی در مقر سپاه تهران در ۵ آذرماه سال ۶۳ که بین برخی فرماندهان میدانی و اعضای ستادی سپاه تهران و فرمانده کل سپاه، «محسن رضایی» برگزاری شده است، را ارائه می دهد. 

روزنامه «جوان» در ارتباط با مستند تحریفی بی بی سی فارسی درباره دفاع مقدس نوشت: «جالب است در صوت مربوط به احمد متوسلیان در فیلم ایستاده در غبار، رنگ و بوی انتقاد از سپاه هم وجود دارد، اما هیچ کس نتوانست از این فیلم به زیان سپاه سوءاستفاده کند. برخی از این انتقادات بسیار تندتر از برخی انتقاد‌هایی است که از زبان فرماندهانی چون بهمنی و رستگار می‌شنویم، اما با درایت یک مؤسسه فرهنگی، نتیجه به سود انقلاب رقم خورد.اگر این صوت استفاده نشده بود تا حالا بی‌بی‌سی آن را سوژه یک مستند داغ کرده بود. آرشیو پهلوی هم سال‌ها در صداوسیما خاک خورد تا بالاخره سر از شبکه سلطنت‌طلب «من‌و‌تو» درآورد.»

بی بی سی فارسی از جلسه ای که میان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی از فرماندهان میدانی سپاه بود استفاده کرد و با تکنیک های تقطیع، جابه جایی و همچنین برهم زدن طوالی تالیخی سعی کرد که به تحریف دفاع مقدس بپردازند.

در همین رابطه بی بی سی با تقطیع سخنان این جلسه که محوریت آن با شهدای جنگ تحمیلی از جمله شهید بهمنی و شهید رستگار بود، نقش اول این جلسه را به فرد معلوم الحالی چون «اکبر گنجی» داده است. این درحالی است که وی تنها یک نیروی ستادی و خوش نشین بود که در حوزه میدانی فعالیت نداشت. از سوی دیگر موضوع و دغدغه ای که دراین جلسه مطرح شد مسئله جنگ بود اما مسئله ای که گنجی مطرح می کند یک مسئله مبهم و کذایی است که مورد توجه نیز واقع نمی شود.

همچنین بی بی سی سعی کرده است با برهم زدن طوالی تاریخی مخاطب را به این موضوع سوق دهد که مسئله کودتا علیه یک فرد است اما موضوع اینجاست که آیت الله منتظری در آن زمان نه تنها قائم مقام رهبری نبود بلکه مسئولیت چندانی هم در نظام جمهوری اسلامی نداشت. طرح این جلسه با این شیوع از سوی بی بی سی فارسی در حالی است که این جلسه موضوع محرمانه ای نبوده است و  افرادی که با مسائل جنگ تحمیلی آشنا هستند به خوبی از برگزاری این جلسات که بی بی سی به روز سوم آن برای تحریف تاریخ به سبک خود استناد کرده است. 

رهبر معظم انقلاب اخیرا در ارتباط تصویری با مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس از نیات شوم دشمنان برای تحریف دفاع مقدس، این قطعه از هویت برجسته ایرانیان سخن می گویند و می فرمایند: «هرچه از زمان دفاع مقدس دورتر می‌شویم باید به معرفت آن نزدیک‌تر شویم؛ چراکه دست‌های تحریفگر در کمین هستند.»

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر