برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
جزئیات دادگاه 2 متهم پولشویی ، فرار مالیاتی و احتکار خودرو در شیراز : اول فارس

جزئیات دادگاه 2 متهم پولشویی ، فرار مالیاتی و احتکار خودرو در شیراز : اول فارس

[ad_1]

 در ابتدای  این دادگاه که به صورت علنی برگزار شد قاضی محمد اسدی، نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز، ضمن قرائت کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز،  از دادگاه رسیدگی کننده مجازات قانونی را خواستار شد.

در ادامه دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲  شیراز در خصوص جرائم متهمان ردیف اول و دوم این پرونده گفت: متهم ردیف اول ک. ع، که پیش از این دارای سمت سازمانی نیز بوده است، در این پرونده متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان، پولشویی به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۸۷ میلیون تومان و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی ارز می باشد.

قاضی امیر بذرگر به تشریح دیگر اتهامات متهم ردیف اول از جمله احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی و خارج از شبکه ارز پرداخت و گفت: متهم پرونده در زمان التهاب بازار ارز، مبلغ بیش از  دو میلیار و یکصد و شصت و شش میلیون تومان و همچنین بابت احتکار خودرو بیش از ۲۲۱ میلیون تومان به بیت المال ضرر و زیان وارد کرده است و از دیگر اتهامات وی  نیز فروش غیرقانونی ارز و  دریافت ربا به مبلغ بیش از یکصد و هشتاد و هفت هزار دلار آمریکا می باشد.

وی در ادامه افزود: متهم ردیف دوم پرونده، متهم به اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار می باشد.

دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲  شیراز خاطرنشان کرد: متهم ردیف دوم، صاحب امتیاز نمایندگی خودرو بوده و با همکاری برخی از مدیران و متهم ردیف اول در زمان التهاب بازار خودرو و در وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی کشور و در شرایطی که خرید یک دستگاه خودرو از کارخانه برای مردم آرزوی دست نیافتنی بوده؛ سبدهای چند صد تایی خودرو خریداری کرده است.

وی در ادامه افزود: این متهم  با اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی و تولیدات مورد نیاز کشور از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار، مبلغ بیش از  ۵۳۵ میلیون تومان و همچنین با پولشویی تقسیط شده جمعاً به مبلغ ۵۳۵ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان به بیت المال زیان وارد کرده و همچنین متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان می باشد.

  بر اساس تحقیقات مقدماتی از سوی شعبه ۱۰ بازپرسی و ادله و شواهد و اظهارات متهمین و اقرارات و نظریات  ذکرشده از سوی هیئت ۳ نفره کارشناسان رسمی دادگستری یکی از صرافان شیراز، که هم اکنون متواری می باشد، بیش از ۱۷۴ هزار دلار آمریکا را به متهمین ردیف اول و دوم پرداخت کرده است.

  در این جلسه دادگاه رسیدگی به جرائم پرونده پولشویی و فرار مالیاتی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز، دو تن از متهمین  این پرونده به همراه وکلای خود در جلسه دادگاه حاضر و متهمین این پرونده پس از تفهیم اتهام ضمن حضور در جایگاه متهمین به دفاع از اتهامات انتسابی خود  پرداختند و وکلای مدافع این دو متهم نیز با ارائه لوایح از موکلین خود دفاع کردند.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر