برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
جزئیات ممنوعیت عبور و مرور در ۵ کلانشهر ایران : اول فارس

جزئیات ممنوعیت عبور و مرور در ۵ کلانشهر ایران : اول فارس

[ad_1]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش ر‌و خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش ر‌و خبر داد.

 صدا و سیما: دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود : با توجه به جهش کرونا محدودیت ها افزایش می یابد .

وزیر بهداشت افزود: ویروس کرونا دچار جهش هایی شده است که گرچه تاثیر این جهش در بیماری زایی هنوز مشخص نیست اما در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد سرعت عمل بیشتری پیدا کرده است.
وی گفت: این زنگ خطری برای ما به حساب می آید و باید در فاصله گذاری های اجتماعی ، استفاده بیشتر از ماسک ، کاهش سفرها و…تلاش بیشتری شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما با تشدید بیماری و با توجه به شرایط فعلی، جرائمی را برای جمعیتی که رعایت نمی کردند تعیین کردیم و امیدواریم اثر گذار باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به موج سوم کرونا و جهشی که این ویروس در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد داشت در نشست دیروز از رئیس جمهور خواستیم که در تهران، کرج ، مشهد ، اصفهان و ارومیه با توجه به تعطیلات پیش رو منع عبور و مرور و محدودیت در رفت و آمد ایجاد شود که رئیس جمهور نیز موافقت و به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

دکتر نمکی با بیان اینکه در ۵ شهر مهم که میزان شیوع ویروس بالاست این کار را انجام می دهیم گفت: همچنین راهبردهایی را تنظیم کرده ایم که در این راهبردها علاوه بر اعمال محدودیت های جدید در نقاط مختلف همکاری هایی با بسیج ، سازمان های مردم نهاد و… که قبلا هم همکاری هایی داشتیم اتفاق می افتد و تصمیم داریم سخت گیری های جدید و اعمال محدودیت های بیشتر داشته باشیم.

وزیر بهداشت البته به جزئیات بیشتری درباره نحوه اجرای طرح منع رفت و آمد در این کلانشهر ها اشاره نکرد.

بر اساس این گزارش ،رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت: در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با پیشنهاد قرنطینه تهران، سفر از مبدا و مقصد این شهر متوقف خواهد شد.

 آقای کیانوش جهانپور با بیان اینکه مسؤولیت اجرای این تصمیم با کمیته امنیتی اجتماعی ستاد مقابله با کروناست، افزود: اجرای این پیشنهاد به کاهش شیوع کرونا و قطع زنجیره این ویروس کمک شایانی خواهد کرد.

وی افزود: به هیچ عنوان سفر‌های درون شهری در این پیشنهاد مطرح نبوده و نیست و بحث اصلی سفر‌های برون شهری است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح منع رفت و آمد از ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه تا ظهر روز یکشنبه اجرا خواهد شد، افزود:‌ کلیه سفر ها از یا به کلانشهرهای تهران، کرج، مشهد، ارومیه و اصفهان ممنوع می باشد.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر