برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
حوزه باید مطالبه‌گرِ حکیمانه شجاع و پاسخگوی نیازهای متناسب با دنیای امروز باشد

حوزه باید مطالبه‌گرِ حکیمانه شجاع و پاسخگوی نیازهای متناسب با دنیای امروز باشد

[ad_1]

آیت الله اعرافی در جلسه شورای مدیران حوزه علمیه فارس:
مدیر حوزه های علمیه کشور حوزه را مطالبه گرِ شجاع و حکمیانه دانست و گفت: حوزه باید هم مطالبه گر حکیمانه و شجاع باشد و هم باید پاسخگوی نیازها نه براساس احساس بلکه متناسب با دنیای امروز باشد.

 آیت الله علیرضا اعرافی بعد از ظهر امروز در جلسه مدیران حوزه علمیه فارس که در سالن قدوسی برگزار شد، اظهار داشت: حوزه به عنوان نهادی که باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد، ضمن اینکه مطالبه گر است حتما باید پاسخگوی مسائل مردم و جامعه باشد.
وی در ادامه حوزه را مطالبه گر شجاع و حکمیانه دانست و اضافه کرد: حوزه باید هم مطالبه گر حکیمانه و شجاع باشد و هم باید پاسخگوی نیازها نه بر اساس احساس بلکه متناسب با دنیای امروز باشد.
مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه حوزه این را می داند و باید توجه کند که وضع امروز با روزگارهای پیشین تفاوت هایی را پیدا کرده است، بیان کرد: رشد علمی ما در منطقه بسیار عالی است، یعنی اینکه جامعه علمی ما گسترش پیدا کرده است، در خصوص تنوع رشته ای اکنون چند هزار رشته و گرایش در کشور وجود دارد که از افتخارات انقلاب است.
وی علوم انسانی را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: علوم انسانی ما محدود بوده است، اکنون یک میلیون دانشجوی ما در حوزه علوم انسانی کار می کنند، در هر صورت حوزه علوم انسانی و فلسفی حوزه ای است که اندیشه های برون را وارد کشور می کند و حوزه آن را پالایش می کند.
آیت الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش معدل ورودی های حوزه های علمیه اشاره و بیان کرد: عقیده ما این است که معدل ورودی حوزه باید ۱۸ باشد، پاسخ گویی به این دنیا و تذکیه نفوس و ارتقای معرفتی جامعه امروز قابل قیاس با سابق نیست.
وی مطرح کرد: اکثر کشورهای دنیا ظرفیت های بسیار خوبی برای سخنان کشور ایران و حوزه است، تولیدات با کیفیت بالا در قم داریم اما باید رشد کیفی رافزایش دهیم.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: شهر شیراز و استان فارس ظرفیتی بسیار بزرگ برای تربیت عالمانی در تراز فراملی دارد، که وظیفه ما را سخت می کند.
وی در ادامه بیان داشت: تدوین سند ۲۰ ساله و برنامه ۵ ساله رقم خورده که کار بسیار مطلوب است البته باید در استان نیز سند برنامه ۵ ساله رقم بخورد، حدود ۱۰۰ طرح کلان داریم که یکی از آن رشته درختواره است که ۴۰۰ رشته گرایش برای آن تعریف شده که بخشی از آن فقه معاصر است.
آیت الله اعرافی عنوان کرد: مجموعه طرح ها و نقشه هایی که کار شده، در ابتدای کار خود را نشان نمی دهد بلکه پس از ۱۰ سال جوانه خواهد زد و خواهد درخشید.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر