برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
راز مسمومیت شیرازی ها بر اثر قهوه برملا شد : اول فارس

راز مسمومیت شیرازی ها بر اثر قهوه برملا شد : اول فارس

[ad_1]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قهوه دست ساز با کافیین زیاد را عامل مسمومیت تعدادی از شهروندان استان فارس اعلام کرد.

به گزارش اول فارس، عبدالرسول همتی  با اشاره به مسمومیت ناشی از قهوه تعدادی از شهروندان استان فارس در روزهای گذشته، گفت: کافی شاپ‌های عرضه کننده قهوه با کافئین بالا شناسایی و به آنها اخطار تعطیل جدی داده شده است.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که بعضی از کافی شاپ‌ها و قهوه فروشی‌ها، قهوه‌هایی در اختیار مردم قرار داده بودند که باعث مسمومیت تعدادی از افراد شد هرچند در مرحله نخست چنین بر می آمد که مواد توهم زا و قرص متادون در این قهوه وجود داشته، اما با آزمایش‌ها مشخص شد که چنین چیزی نبوده و وجود متادون در قهوه صحت ندارد.

همتی با بیان اینکه بالا بودن میزان کافئین در این نوع قهوه باعث مسمومیت تعدادی افراد شده است، ادامه داد: با شناسایی این نوع قهوه توانستیم تعدادی از آن‌ها را در سطح شهر شیراز جمع آوری کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که مصرف کنندگان این قهوه با کافئین بالا، علائم پرخاشگری و پس از آن سردرد، سرگیجه و تهوع و … را بروز داده بودند.

همچنین در این ارنباط  ،محمد جواد مرادیان رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پرشکی فارس نیز  در تشریح آخرین جرئیات آمار مسمومیت با قهوه در استان گفت: تا ۲۶ مهرماه تعداد ۲۵ نفر دچار مسمومیت با قهوه شدند که از این تعداد ۸ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۱۷ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی آمار کل مشاوره تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ فارس در خصوص مسمومیت با قهوه را ۱۱ نفر اعلام کرد و از شهروندان خواست حتی‌المقدرو قهوه را از فروشگاه‌های معتبر و مغازه‌هایی که نظارت بهداشتی و صنفی دارند تهیه و خریداری کنند.

رئیس اورژانس استان فارس اظهار کرد: مردم در صورت مواجه شدن با هر گونه مسمومیت و یا علائم سردرد، سرگیجه و تهوع و تشنج سریعا با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

عضو کانال اول فارس در واتساپ شوید

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر