برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
فارس در رتبه نخست هوشمندسازی مدارس ایستاده است

فارس در رتبه نخست هوشمندسازی مدارس ایستاده است

[ad_1]

معاون استاندار:
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه تمام مدارس این استان به اینترنت رایگان متصل هستند، گفت: تاکنون سه هزار و ۷۴۷ مدرسه شهری و روستایی فارس هوشمندسازی شده‌ است.

عبدالرضا قاسم‌پور در نشست شورای آموزش و پرورش فارس در شیراز اظهار داشت: در پروژه بازگشایی مدارس، اولویت اول استان، بهداشت و ایمنی دانش‌آموزان و معلمان است و همه تدابیر و تمهیدات لازم باید در این زمینه اندیشیده شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: آموزش استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به دانش آموزان در مسیر مدرسه، محیط مدرسه، زمان ورزش و زنگ تفریح باید از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و آموزش و پرورش در فرصت پیش رو در دستور کار قرار گیرد.
قاسم‌پور، با اشاره به ضرورت تامین خودروی لازم برای سرویس مدارس، گفت: تغییر احتمالی وضعیت کرونا بر روند خدمات دهی سرویس مدارس تاثیرگذار خواهد بود به همین سبب باید تمام پیش‌بینی‌ها در این زمینه صورت گیرد.
او اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع ۳۶ شهرستان استان فارس، پنج شهرستان در وضعیت سفید، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲۲ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند که چگونگی تحصیل دانش‌آموزان بر اساس اعلام ستاد مبارزه با کرونا به صورت حضوری، ترکیبی و مجازی تعیین خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، همچنین با اشاره به اهمیت اجرای صحیح شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا قبل از بازگشایی مدارس، افزود: از وضعیت بهداشتی مدارس سراسر استان بازدید صورت گرفته و موارد لازم برای رفع کاستی‌ها اعلام شده است.
قاسم‌پور، در مورد اجرای شیوه‌نامه بازگشایی مدارس نیز بیان داشت: طبق این شیوه‌نامه در روز اول مراسم نمادین بازگشایی مدارس در شهرستان‌های قرمز و زرد از طریق شبکه آموزشی دانش‌آموزان موسوم به “شا”د و در شهرهای سفید به صورت حضوری با تعداد محدود دانش‌آموزان اجرایی می‌شود.
او ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز آمادگی کامل خود را برای تامین ماسک و اقلام بهداشتی برای دانش‌آموزان و معلمان اعلام کرده است؛ همچنین اداره‌های کل کمیته امداد و بهزیستی فارس نیز برای حمایت از دانش‌آموزان زیر پوشش این نهادهای حمایتی در زمینه تهیه لوازم سخت‌افزاری و بهداشتی مشارکت خواهند کرد.
انتهای پیام/ 

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا