برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
فعال سیاسی اصولگرا: اقشار آسیب پذیر به محمود احمدی نژاد رای می دهند : جدیدترین اخبار ایران ،جهان و استان فارس

فعال سیاسی اصولگرا: اقشار آسیب پذیر به محمود احمدی نژاد رای می دهند : جدیدترین اخبار ایران ،جهان و استان فارس

[ad_1]

حسن بیادی: با توجه با بی تدبیری‌های داخلی مردم ما از جناح‌ها عبور نموده‌ و از اوضاع رضایت ندارند و تا کنون گفتمان‌های قبلی که چاره‌ساز نبوده‌اند. فکر میکنم گفتمان غالب در انتخابات پیش رو درمان اقتصادی و جهش تولید باش

باتوجه به بی‌تدبیرهای داخلی، مردم از جناح‌ها عبور کرده‌اند / احمدی‌نژاد می‌تواند از صحنه گردانان جدی در انتخابات 1400 باشد / “ارزش ملی مردم” بیشتر از “ارزش ملی پول” آسیب دیده

انتخاب: برخلاف دو دهه گذشته که همواره فضای سیاسی کشور در قالب تقابل و صف‌آرایی دو جبهه اصول‌گرا و اصلاح‌طلب تقسیم شده، طی یک سال گذشته به شکلی کم‌سابقه وزنه به نفع جناح محافظه‌کار یا اصول‌گرا تغییر کرده است. نماد بارز این امر را می‌توان در ترکیب مجلس یازدهم به وضوح مورد مشاهده قرار داد که اکثریتی قاطع از نمایندگان اصول‌گرا کرسی‌ها مجلس را در اختیار گرفته‌اند. هر چند نمی‌توان جبهه اصول‌گرایان را تنها در یک مشخصه خاص مورد خوانش قرار داد اما واقعیات میدانی نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان در انزوا و حاشیه قرار گرفته‌اند.

در چنین فضایی، اکنون این مساله برای همه‌گان مطرح می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ کدام طیف سیاسی یا جناحی می‌تواند ریاست پاستور را در دست بگیرد. از یک سو، طیف فکری رئیس‌جمهور آینده اهمیت دارد و از سوی دیگر، این‌که چه شخصی از شانس پیروزی برخوردار است مهم به نظر می‌رسد. با نظر به این اوصاف، «انتخاب» در مسیر ارائه چشم‌انداز انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ تحلیل ناظران سیاسی را جویا شده است. در همین راستا، در ششمین گفتگو از مجموعه گفتگوهای «انتخاب» تحت عنوان «پاستور ۱۴۰۰»، دیدگاه حسن بیادی، کارشناس تحلیل‌گر مسائل سیاسی در ارتباط با تعیین وضعیت جانشین حسن روحانی در سال ۱۴۰۰ ارائه شده است.

 با توجه به وضعیت سیاسی کشور و رخدادهای چند سال اخیر برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ کدام جناح سیاسی شانس بیشتری برای پیروزی دارد؟

حسن بیادی: قبل از شروع پاسخ به سوالات لازم می‌دانم چند نکته را متذکر شوم و آن اینکه علیرغم همه نابه‌سامانیهای موجود و مشکلات ایجاد شده از طریق تحریم‌های ظالمانه غرب، به برکت خون شهدا و با تدبیر رهبر فرزانه‌مان و با وجود پر برکت مردم ایثارگر و انقلابی، به گفته دوست و دشمن، داخلی و خارجی  کشور قدرتمند و نظام پر افتخار ما در حال رشد و توسعه جدی بوده و در حال تبدیل شدن به یک قدرت منطقه‌ای در خاورمیانه است. یادمان نرود قبل از انقلاب با ۳۵ میلیون جمعیت روزانه ۶/۵ میلیون بشکه نفت بودجه کشور تامین می‌گردید ولی درحال حاظر با توجه به تحریم‌های آمریکا فروش نفت به روزی ۵۰۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرده است و اکثر درآمد دولت از طریق صادرات و دریافت عوارض و مالیات تامین و هزینه می‌گردد. بنابراین باید تحلیل مشکلات موجود منصفانه بیان شود اگرچه در وقوع این مشکلات نباید از نقش باندهای متصل به قدرت و ثروت غافل بود که متاسفانه مانند اختاپوس در بسیاری از سازمانهای مهم اقتصادی و سیاسی نفوذ کرده و بعضی انسان‌های به ظاهر موجه هم خواسته یا ناخواسته عمله ظلم آنان هستند.

 از دیدگاه شما مردم بیشتر از چه گفتمانی در سال ۱۴۰۰ استقبال خواهند کرد؟

حسن بیادی: با توجه با بی تدبیری‌های داخلی مردم ما از جناح‌ها عبور نموده‌ و از اوضاع رضایت ندارند و تا کنون گفتمان‌های قبلی که چاره‌ساز نبوده‌اند. فکر میکنم گفتمان غالب در انتخابات پیش رو درمان اقتصادی و جهش تولید باشد.

به نظرتان، چه چهره‌های شاخصی در انتخابات ۱۴۰۰ شانس موفقیت دارند؟

حسن بیادی: به نظرم هنوز زود است و تا پایان آذرماه احتمال وقوع حوادث غیر مترقبه سیاسی اجتماعی وجود دارد و کسانی هم که ورود به انتخابات را  بصورت علنی شروع کرده‌اند توهم داشته و از بصیرت سیاسی لازم و آگاهی از شریط موجود روز  بی بهره‌اند.

آیا آقای محمود احمدی‌نژاد در صورت تایید صلاحیت شانسی برای پیروزی دارد؟

حسن بیادی: ایشان با توجه به نظر بسیاری از تحلیلگران چپ و راست با ورود خود می‌تواند از صحنه گردانان جدی در انتخابات باشند و در میان آحاد مردم مخصوصا قشر آسیب پذیر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند البته قابل تامل است که در این دوره تعداد قشر آسیب پذیر هم بیشتر شده و هم متوقع‌تر شده‌اند.

 مهم‌ترین اولویت‌های دولت آینده را رسیدگی به چه اموری می‌دانید؟

حسن بیادی: بهترین اولویت‌ها را مقام معظم رهبری با نظریات دقیق و کارشناسی خود در دیدار مجازی با رئیس جمهور و هیأت دولت بیان داشتند که مهم‌ترین آن‌ها عنایات خاص به وضعیت معیشتی و محافظت آنان از تهاجم فرهنگی غرب مخصوصا از طریق فضای مجازی و  رفع واقعی موانع تولید و توسعه اشتغال بود اما آنچه در نظرات بنده مورد توجه قرار گرفته و در رفتار بسیاری از مسئولین کشور در سه قوه مشهود است حذف حقوق و شأن مردم در سپهر سیاسی آنان است و بیشتر برای ماندگاری خود مردم را توجیه می‌نمایند. به عقیده من «ارزش ملی مردم» بیشتر از «ارزش ملی پول» آسیب دیده که باید بصورت اورژانسی درمان شود و این مهم از عهده اکثر افراد مطرح برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری بر نمی آید و عاجزند.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی