برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ماجرای کوه خواری ها ، دستگیری‌ها و استعفای دسته جمعی در شورای شهر صدرا : اول فارس

ماجرای کوه خواری ها ، دستگیری‌ها و استعفای دسته جمعی در شورای شهر صدرا : اول فارس

[ad_1]

رئیس شورای شهر صدرا درباره مشکلات این شهر، دستگیری‌های اخیر، کوه‌خواری‌ها و علت استعفای دسته‌ جمعی اعضای شورا توضیحاتی را ارائه داد.

تسنیم: حمیدرضا صادقی ظهر امروز در ادامه جلسات پرسمان پیشرفت بسیج‌ دانشجویی استان فارس در نشستی با عنوان «رویای شهر سبز» اظهار داشت: شهر صدرا با هدف سرریز جمعیتی کلانشهر شیراز احداث شد اما متاسفانه پس از آن به دلیل عدم تدبیر و دلسوزی مسئولان از یک شهر توریستی به یک شهر خوابگاهی و کارگاهی تبدیل شده است. 

وی با بیان اینکه در بحث شهرسازی و امکانات رفاهی ناوگان حمل و نقل عمومی و راه‌های مواصلاتی شهر صدرا محروم است، گفت: با گذشت ۳۰  سال از احداث شهر صدرا همچنان این شهر فاقد کتابخانه و آرامستان و دچار مشکل فاضلاب است که به هیچ عنوان شایسته مردم صدرا نیست.

رئیس شورای شهر صدرا افزود: بروز بسیاری از این مشکلات به دلیل عدم انجام تعهدات تعاونی‌ها است که پس از واگذاری زمین‌ها متناسب با تعهدات خود نسبت به تجهیز و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم اقدام نکردند و همچنان پیگیری‌ها و مکاتبات لازم جهت تحقق تعهداتشان در دستور کار است.

صادقی با اشاره به اقداماتی که برای حل برخی از مشکلات انجام شده بیان کرد: در بحث حمل و نقل عمومی اقدام به خرید ۲۱ دستگاه ون و ۱۱ اتوبوس صفر کیلومتر کرده‌ایم؛ برای کتابخانه از شرکت عمران، زمین را تحویل گرفته و در مراحل اجرایی هستیم و همچنین در بحث راه‌های مواصلاتی و توسعه مسیرهای ارتباطی با صدرا جاده باجگاه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر صدرا خاطرنشان کرد: در بحث فاضلاب پیگیری‌های عدیده‌ای کرده‌ایم که با کمک‌ آقای عزیزی نماینده دوره یازدهم مجلس این پیگیری‌ها سرعت بیشتری گرفته است و در همین راستا ما اقدام به پیش خرید ۵ میلیارد تومان پساب فاضلاب و تصفیه آن کردیم که از آن در جهت مصارف آب فضای سبز بهره می‌بریم.

صادقی در پاسخ به سوالی درباره تخلفات مکرر در شهر صدرا آن هم از سوی مسئولان شهری گفت: علت این مسئله مهندسی انتخابات در شورای شهر صدرا است، دو نفر از اعضای شورا با حمایت شخص ملک‌زاده وارد شورا شدند و رای‌گیری انتخاب شهردار، ۴ به ۳ به نفع شهردار سابق شد و در واقع مخالفت یا موافقت ما دیگر اثری نداشت و ما به دلیل جلوگیری از بروز اختلاف در شورا در روز رای‌گیری به ایشان رای دادیم که البته اگر نمی‌دادیم هم ایشان شهردار می‌شد.

وی افزود: شهردار سابق تخلفات بسیاری داشت مثلا شخصی را به عنوان مسئول امور قراردادها به ما معرفی می‌کرد اما در عمل فرد دیگری پشت پرده، امور قراردادها را مدیریت می‌کرد، ما در تمامی مراحل تخلف شهردار سابق را با شهرداری نامه نگاری کردیم و تخلف را تذکر دادیم وقتی هیچ کدام از تذکراتمان نتیجه بخش نبود با نهادهای نظارتی مکاتبه کردیم و نتیجه شد آنچه که همگان دیدند.

رئیس شورای شهر صدرا درباره کوه‌خواری در صدرا به صورت آشکار و بدون اینکه کسی مانع آنها شود، گفت: در زمان شهردار سابق مجوزهای ساخت غیر قانونی صادر شد اما متولی اصلی اراضی غیر ملی صدرا شرکت عمران است و این واگذاری‌ها در اختیار شرکت عمران است، شورای شهر و شهرداری صدرا مسئولیتی در این قبال ندارد.

صادقی درباره عدم وجود برخی از ادارات در این شهر ۱۵۰ هزار نفری بیان کرد: به تمام مدیران کل نامه زدم و به آنها اعلام کردم که شرکت عمران برای شما در صدرا زمین اختصاص داده است؛ شما نیز شعبه‌ای به صدرا اختصاص دهید اما جوابی دریافت نکردم. بنده به عنوان شورای شهر وظیفه پیگیری داشتم، وقتی نامه نگاری می‌کنم و جوابی دریافت نمی‌کنم گناه من چیست؟ گناه آن پیرزن ساکن صدرا چیست که برای یک مشکل کوچک مالیاتی باید تا مرکز شهر برود.

رئیس شورای شهر صدرا درباره عدم تناسب حجم فعالیت‌های عمرانی شهرداری صدرا با رشد جمعیتی گفت: کل بودجه عمرانی شهرداری ۱۰۰  میلیارد در سال است که ۵۰ میلیارد آن صرف امور جاری شهرداری می‌شود و فقط ۵۰ میلیارد بودجه عمرانی است مشکل از بودجه پایین شهرداری صدرا است. چرا منطقه ۱۰ شیراز به تنهایی ۳۵۰ میلیارد بودجه دارد و شهرداری صدرا با آن تراکم جمعیت فقط ۱۰۰ میلیارد؟

صادقی درباره معضلات فرهنگی و امنیتی شهر صدرا نیز تصریح کرد: صدرا شهری با ۱۵۰ هزار جمعیت است و تنها دو کلانتری دارد ما بارها گفته‌ایم که صدرا نیاز به حوزه قضایی و کلانتری دارد اما کسی نشنید. مگر بودجه شهرداری صدرا چقدر است که ما مازاد آن را برای مسائل فرهنگی هزینه کنیم؟

رئیس شورای شهر صدرا در پاسخ به این سوال که چرا مکاتبات و پیگیری‌های شما به نتیجه نرسیده است و اینکه بعد از سه سال و اندی تازه بگویید مکاتبه شده و نتیجه‌ای حاصل نشده مورد قبول مردم نیست گفت: این طور نیست که هیچ کاری انجام نشده باشد، حجم مشکلات در مقابل توان ما بسیار بالاتر است من اعتراف می‌کنم انتخابات، مهندسی شده الان هم بخش عمده‌ای از مشکلات را از مهندسی انتخابات می‌دانم و البته روش و نظر ما در پیگیری این بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که علت استعفای دسته جمعی شورای شهر صدرا چه بود؟ افزود: علت استعفای ما الحاق شورای شهر صدرا به شورای شهر شیراز است و هیچ علت دیگری ندارد.

صادقی درباره شفافیت شورای پنجم در زمینه مالی در شهر صدرا بیان کرد: موافق شفافیت هستم و بسیاری از موارد را هم شفاف کرده‌ایم و آماده‌ایم با همکاری شما این بحث را نیز دنبال کنیم تا اجرا شود و قول پیگیری آن را می‌دهم.

عضو کانال اول فارس در واتساپ شوید

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر