استفاده از ماسک در پروازهای داخلی و حمل و نقل عمومی نیوزیلند اجباری می شود.

به گزارش رویترز، نیوزیلند از روز پنجشنبه ماسک را برای استفاده کنندگان از وسایل حمل و نقل عمومی در اوکلند و همچنین پروازهای داخلی اجباری کرده است به گفته مقامات این تصمیم در این مقطع زمانی برای مراقبت از شهروندان الزامی است.

هفته گذشته آزمایش کرونای یک دانش آموز مثبت شده و این در حالی رخ داده که مقامات دو بار موفق به مقابله با ویروس کووید-19 شده بودند، همچنین یک مورد ابتلا هم در مناطق مرزی گزارش شده که البته آن خطر کمتری را برای شیوع در جامعه به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: آیا در آسانسور کرونا میگیریم؟

وزیر بهداشت نیوزلند روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: افزودن ماسک به جعبه ابزار اقدامات ضد ویروس یک اقدام احتیاط آمیز است و الان زمان مناسب برای اجرای آن است.

این قوانین از روز پنجشنبه برای مسافران بالای 12 سال در وسایل حمل و نقل عمومی داخل و خارج از اوکلند اعمال می شود، همچنین رانندگان تاکسی و اوبر نیز باید ماسک بزنند اگرچه مسافران آنها از این امر معاف شده اند.

وی افزود: كودكاني كه به مدرسه مي روند نیز از این قانون معاف هستند، اما در صورت لزوم برای این گروه از جامعه هم اجباری می شود.

هفته گذشته دولت نیوزلند گفت همچنین در حال بررسی استفاده اجباری از برنامه ردیابی کووید قبل از ورود به مکان های پرتردد و مکان های پذیرایی است.

نیوزلند با هزار و 645 مبتلا و 25 مرگ در پایین ترین رتبه ها در جهان قرار گرفته است.

مترجم: الهه زارعی