برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
مسمومیت مرگبار ۱۰۰ راس گوسفند با سموم کشاورزی در شهرستان خفر : اول فارس

مسمومیت مرگبار ۱۰۰ راس گوسفند با سموم کشاورزی در شهرستان خفر : اول فارس

[ad_1]

شهرام کامخواه دهیار روستای چرگ افزود: یکی‌ از دامداران روستای چرگ از توابع شهرستان خفر که بیش از ۱۵۰ راس گوسفند را برای چرا و تامین آب و غذا به اطراف این روستا برده بود به دلیل استفاده گوسفندان از سم به جای غذا، بیش از ۱۰۰ راس از دام‌های او از جمله بره، کهره و… تلف شدند.

وی بیان داشت: به گفته برخی از شاهدان، سم‌هایی که برای از بین بردن حیوانات و جوندگان مضر در اطراف مزارع و باغ‌های روستای چرگ قرار داده شده، موجب تلف شدن این گوسفندان شده است و این دامدار بدون اطلاع از این موضوع و بنا به عادت همیشگی، دام‌های خود را برای چرا و تعلیف (علف خوردن) به این مکان برده بود.   

به گفته کامخواه، خسارت‌های وارد شده به این دامدار بیش از سه میلیارد ریال برآورد شده و علت دقیق و قطعی این موضوع در دست بررسی است، همچنین اجساد این گوسفندان با رعایت مسائل بهداشتی دفن شد.

دهیار روستای چرگ با اشاره به اینکه در روزهای اخیر جمعیت موش‌ها و جوندگان موذی در این شهرستان افزایش یافته است، اظهار داشت: بسیاری از کشاورزان برای مقابله با این جوندگان و حفاظت از محصولات خود در باغ‌ها و مزارع از سم و داروهای کشنده استفاده می‌کنند که لازم است هم کشاورزان و هم صاحبان دامداری‌ها در این زمینه نکات ایمنی را با دقت رعایت کنند.

کامخواه اضافه کرد: صاحبان مزارع و باغ‌ها نباید در مسیر عبور و مرور و رفت‌ و آمد انسان‌ها و حیوانات خانگی، وسایل و ابزار خطرناک مانند تله موش‌، سم و یا خوراکی‌هایی مانند پفک آغشته به سم قرار دهند.

وی ادامه داد: صاحبان دامداری‌ها نیز باید از هدایت دام‌های خود به اطراف باغ‌ها و مزارع کشاورزی پرهیز کنند چرا که آگاه نبودن از وضعیت این گونه اماکن ممکن است خسارت‌های مشابهی به دام‌های آنها وارد کند.

شهرستان خفر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر