برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا در استان فارس اعلام شد : اول فارس

نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا در استان فارس اعلام شد : اول فارس

[ad_1]

به گزارش اول فارس، عبدالرسول همتی با اعلام این خبر گفت: توصیه‌های بین المللی نشان می‌دهد که در راستای مقابله با آنفلوانزا باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کرد از این رو افراد مختلفی در راستای تزریق با مراجعه به مراکز درمانی تقاضا را برای این واکسن افزایش داده اند این در حالی است که تمامی آحاد جامعه نیاز به تزریق این واکسن ندارند.

وی اضافه کرد: با طبقه بندی اجتماعی و مشخص کردن گروه‌های هدف نسبت به توزیع این گونه واکسن‌ها در جامعه اقدام خواهد شد و در موضوع توزیع نیز تلاش شده تا با توجه به مخاطب شناسی نسبت به توزیع واکسن اقدام می‌شود.

او در خصوص گروه‌های هدف واکسن آنفلوانزا نیز بیان کرد: اولویت نخست دریافت کننده واکسن آنفلوانزا پرسنل بهداشت و درمان و پرسنل درمانگاه‌ها، دامپزشکی‌ها و مأموران حفاظت از منابع طبیعی هستند که با توجه به خطرات احتمالی و مواجهه با ویروس این گروه‌ها نسبت به دریافت واکسن اقدام خواهند کرد.

همتی افزود: اولویت دوم دریافت کننده واکسن آنفلوانزا افرادی هستند که دارای بیماری‌های صعب العلاج هستند در گروه دوم این طبقه بندی علاوه بر این افراد نیروهای نظامی و انتظامی و جانبازان بالای ۶۵ سال نیز نسبت به دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا اقدام خواهند کرد.

او ادامه داد: طبقه سوم این گروه بندی و اولویت شناسی نیز زنان باردار تشکیل می‌دهند که این افراد نیز به علت حساسیت ویژه ای که نسبت به بهداشت و سلامت عمومی زنان باردار وجود دارد لذا نسبت به دریافت واکسن به صورت رایگان اقدام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص سیستم توزیع نیز تصریح کرد: دو نوع سیستم توزیع واکسن آنفلوانزا در استان فارس نسبت به عرضه واکسن اقدام خواهند کرد نخست از طریق داروخانه‌ها و دومین سیستم توزیعی نیز سیستم بهداشت و درمان است این در حالی است که افرادی که جز این طبقه بندی ها نیستند در راستای دریافت واکسن باید به صورت آزاد نسبت به خرید واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بر اساس نظام قیمت گذاری هر دوز واکسن ۵۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است این در حالی است که افرادی که نسبت به خرید آزاد واکسن اقدام می‌کنند باید ضمن بررسی تاریخ واکسن از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند لازم به ذکر است هفته آخر شهریور ماه هر سال بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا است.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی