برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
نوید احیای “باغ تخت” با همکاری ارتش و مدیریت شهری شیراز

نوید احیای “باغ تخت” با همکاری ارتش و مدیریت شهری شیراز

[ad_1]

شهردار شیراز گفت: به پیشنهاد ارتش مقرر شد که مجموعه تاریخی «باغ تخت» در این کلانشهر با همکاری شهرداری و شورای اسلامی این شهر احیا شود.
روابط عمومی شهرداری شیراز به نقل از حیدر اسکندرپور در بازدید از مجموعه تاریخی باغ تخت واقع در مرکز علوم و فنون مکانیزه نزاجا (مرکز آموزش پیاده) شیراز اظهار داشت: با مدیریت و هماهنگی فرماندهی ارشد نظامی ارتش در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد مقرر شده، مجموعه تاریخی «باغ تخت» به عنوان فضایی عمومی احیا شود و در اختیار شهروندان و گردشگران قرار گیرد.
نوید احیای
وی، با ابراز خرسندی از رویکرد فرهنگی حاکم بر ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود: مجموعه تاریخی باغ تخت پس از احیا تبدیل به مرکزی فاخر برای حضور و بازدید شهروندان و گردشگران می‌شود.
فرمانده ارشد نظامی آجا در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید، گفت: مجموعه تاریخی باغ تخت زیر نظر ارتش و با کمک شهرداری احیا شود تا شهروندان بتوانند از این فضای زیبا استفاده کنند.
سرتیپ ابوالقاسم رضایی، با اشاره به پیشینه تاریخی مجموعه باغ تخت بیان کرد: این مجموعه یا همان “باغ معلق” از باغ‌های تاریخی شیراز بوده که ارتش از آن نگهداری کرده است.
فرمانده ارشد نظامی آجا در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مجموعه باغ تخت پس از احیا تبدیل به یکی از مراکز گردشگری زیبای شهر شیراز می‌شود.
مجموعه تاریخی «باغ تخت» که در اواخر قرن پنجم هجری احداث شده و چشم‌اندازی زیبا و متفاوت از شهر شیراز را برای ساکنان دیروز و توصیف‌کنندگان امروز پدید می‌آورد، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر شیراز در ایام قدیم بوده است.
 
 

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر