برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
نگاه کنید|تصاویر هولناک طاعون بزی در توت سیاه فارس : اول فارس

نگاه کنید|تصاویر هولناک طاعون بزی در توت سیاه فارس : اول فارس

[ad_1]

تاکنون۵۰ راس کل و بز در منطقه شکار ممنوع توت سیاه بوانات بر اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شده اند.

به گزارش اول فارس،مدیر کل محیط زیست استان فارس به صدا وسیما گفت: ۵۰ راس کل و بز در منطقه توت سیاه تاکنون بر اثر طاعون نشخوارکنندگان کوچک تلف شده اند.
ظهرابی با بیان اینکه آمار خیلی بیشتر از آن چیزی است که اعلام شده افزود: بسیاری از لاشه در نقاط غیز قابل دسترس است و بسیاری هم توسط حیوانات درنده خورده شده اند.
وی با بیان اینکه این بیماری از دام‌های اهلی به حیات وحش منتقل شده گفت: این تلفات سنگین و غیر قابل جبران به سبب بی دقتی در ورود دام آلوده از استان های همجوار بوده است.
وی با بیان اینکه همه ۹ آبشخور این منطقه ضد عفونی شده است گفت: همه تلاش محیط بانان از بین بردن لاشه در اطراف آبشخور‌ها و در قله‌ها برای جلوگیری از بیماری است.
بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک با علائمی مثل عفونت، تب، اسهال و مشکلات تنفسی بارز می‌شود و به سبب واکسینه نشدن دام‌های وحشی آن‌ها را تلف میکند.

طاعون نشخوار کنندگان کوچک یک بیماری ویروسی به شدت واگیر است که از طریق دام اهلی و آبشخور مشترک به حیات وحش به ویژه بز و پازن سرایت می‌کند.

براساس این گزارش منطقه شکار ممنوع توت سیاه بوانات یکی دیگر از مناطق شکارممنوع استان فارس و زیستگاه ۱۵۸  قوچ و میش و ۱۲۳ کل و بز  است که در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر بوانات در استان فارس قرار گرفته است./اخبار استان فارس

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر