غول بیوتکنولوژی شرکت “CSL” از روز دوشنبه تولید واکسن آکسفورد را در ایالت ویکتوریا واقع در استرالیا آغاز می کند.

به گزارش پورت نیوز، این شرکت بیوتکنولوژی طبق برنامه ریزی های انجام شده نیمه نخست سال 2021 توزیع واکسن را منوط بر موفقیت نتایج و تایید نهایی سه فاز کارآزمایی های بالینی آن آغاز می کند.

این اطلاعیه در حالی منتشر شد که ملبورن محدودیت های شدید خود را به دنبال موفقیت ویکتوریا در مهار ویروس کرونا لغو کرد. گروه صنعتی استرالیا نیز ضمن استقبال از کاهش بیشتر محدودیت ها خاطرنشان کرد افزایش تعداد نیروی کار برای تولید کنندگان به این معنی است که مشاغل می توانند به روال عادی خود برگردند و تولید را در آستانه کریسمس افزایش دهند.

این شرکت قراردادهای جداگانه ای با شرکت داروسازی آسترازنکا و دولت استرالیا برای تولید تقریبا 30 میلیون دوز از واکسن آکسفورد منعقد کرده است.

مدیر ارشد علمی شرکت CSL در بیانیه ای گفت: این اتفاق یک نقطه عطف مهم محسوب می شود و پایان ماه ها آماده سازی شبانه روزی پرسنل ماهر ما در سطح جهان است. هنوز راه طولانی در پیش داریم و اولویت ما ایمنی و اثر بخشی واکسن هایی است که تولید می کنیم.

وی افزود: این واکسن زمانی توزیع خواهد شد که اطلاعات کارآزمایی بالینی آن موفقیت آمیز باشد و توسط مقامات نظارتی دولت استرالیا مورد تایید و بررسی قرار بگیرد.

مقامات استرالیا از مردم درخواست کردند در صورتی که فردی حتی دارای علائم خفیف است فورا آزمایش بدهد و تا زمانی که نتیجه تست منفی نشده در قرنطینه بماند.

مترجم:الهه زارعی