برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
پیش بینی هواشناسی ایران از آغاز بارش برف و باران در ۱۰ استان : اول فارس

پیش بینی هواشناسی ایران از آغاز بارش برف و باران در ۱۰ استان : اول فارس

[ad_1]

سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی امروز از آغاز بارش برف و باران در ۱۰ استان و کاهش ۳ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطق خبر داد.

به گزارش اول فارس ، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی  امروز سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب کشور فعال است و از فردا گستره فعالیت آن به مناطقی غرب، جنوب غرب، و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران گسترش می‌یابد و باعث بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در این مناطق می‌شود.

از بعدازظهر شنبه با نفوذ جریانات سرد به سواحل شمالی کشور بارش در سواحل دریای خزر آغاز می‌شود. در این روز بارش در مناطقی از کردستان، کرمانشاه و گیلان شدت خواهد داشت و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف روی می‌دهد.یکشنبه آینده بارش در مناطق ذکر شده ادامه خواهد داشت. در مناطقی از گلستان و خراسان شمالی نیز بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است. در گیلان و غرب مازندران بارش شدت خوهد داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا و روز یکشنبه در سواحل دریای خزر کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه‌ای روی می‌دهد و دریا مواج پیش بینی شده است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و کاهش دمای ۵ تا ۷ درجه‌ای پیش بینی شده است.

 روز دوشنبه بارش در نوار شمالی کاهش می‌یابد و تداوم فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور پیش‌بینی می‌شود در این روز در لرستان و جنوب ایلام بارش شدت خواهد داشت.

روز سه شنبه گستره فعالیت این سامانه دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران را نیز فرا خواهد گرفت.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر