برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
چند روش‌ برای درمان جای گزیدگی پشه : اول فارس

چند روش‌ برای درمان جای گزیدگی پشه : اول فارس

[ad_1]

وقتی پشه ما را نیش می‌زند، خون ما را مکیده و در همین حال مقداری از بزاق دهان خود را بر آن ناحیه پوست تزریق می‌کند که بزاق دهان او حاوی ضد انعقاد کننده‌ها و پروتئین است.

این پروتئین ماده بیگانه‌ای است که باعث واکنش در سیستم ایمنی می‌شود و بدن برای مبارزه با آن هیستامین آزاد می‌کند، یک ترکیبی که به گلبول‌های سفید کمک می‌کند تا به محدوده آسیب دیده برسند و هیستامین است که این خارش ها، التهابات و ورم‌ها را ایجاد می‌کند.

گاهی اوقات وقتی یک تن برای اولین بار گزیده می‌شود، سیستم دفاعی واکنشی نشان نمی‌دهد و این به آن جهت است که بدن وی واکنشی را برای این مهاجمان بیگانه تنظیم نکرده است. بعضی از افراد ممکن است به هیچ وجه متوجه این گزیدگی‌ها نشوند، الباقی نیز ممکن است در طول زمان تحمل شان بالا برود.

خوب است بدانید زمانی که این گزیدگی‌ها آزاردهنده شدند، چه راه حل‌هایی به کاهش تحریکاتشان می‌انجامد.

دکتر دبرا سلیوان بیان می‌کند، زمانی که شما جای گزیدگی پشه‌ها را می‌خارانید، باعث می‌شود پوست آن ناحیه حتی بیشتر ملتهب شود. از آن جایی که التهابات باعث خارش پوست می‌شوند، می‌تواند شما را به چرخه‌ای وارد کند که خاراندن باعث احساس بیشتر خارش شود؛ به علاوه، اگر خاراندن آن محدوده را ادامه دهید، خطر خراش برداشتن پوست و در نتیجه عفونت که حتی می‌تواند منجر به خارش بیشتر شود را بالا می‌برد.

تسکین سریع جای گزیدگی پشه

اگر ممکن است روش‌هایی که در ادامه بیان می‌شود، به طور جزئی و روی بخشی از پوست خود امتحان کنید تا ببینید کدام برایتان بهتر است. بیشتر این درمان‌ها اگر به اندازه نیاز تکرار شوند می‌توانند محدوده گزیدگی را آرام کنند. برای استفاده از داروها، دستورالعمل روی جعبه آن‌ها را بخوانید.

محدوده گزیدگی را با استفاده از الکل تمیز کنید

اگر بخشی از بدنتان از سوی پشه گزیده شده است، سریع بعد از گزیدگی، محدوده را الکل بمالید و آن را تمیز کنید. اگر آن محدوده خشک باشد، مالیدن الکل باعث خنک شدنش می‌شود که ممکن است خارش را تسکین بخشد. از مصرف زیاد الکل اجتناب کنید، زیرا می‌تواند پوست شما را تحریک کند.

درمان جای گزیدگی پشه با عسل
عسل، اجزاء ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال دارد که همچنین خواص درمانی برای زخم خواهد داشت و نشان داده شده است التهابات را کاهش داده و به پیشگیری از عفونت کمک می‌کند.

با بلغور جو دو سر حمام کنید

بلغور جو دو سر دارای خواص فعالی است که به نیش حشرات و واکنش‌های آلرژیک، آبله مرغان و خشکی پوست کمک می‌کند. شما می‌توانید از آن در حمام استفاده کنید یا آن را به عنوان ماسک بر نیش حشرات بگذارید. آن را چسبناک کنید، به این صورت که مقداری آب را به بلغور جو دو سر کلوئیدی اضافه کرده و محلول را بر روی محدوده تأثیر دیده بگذارید. بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب گرم بشویید. بعد از آن حتی می‌توانید عسل را روی جای نیش قرار دهید تا بر خواص آن بیافزایید.. سپس محدوده را با کرم، مرطوب کنید.

چای کیسه‌ای سرد

اثرات ضد ورم چای سبز و سیاه ممکن است علاوه بر ورم چشم برای نیش پشه نیز مفید باشد. تأثیرات ضد التهابی چای ممکن است به درمان تورم کمک کند. یک چای سیاه یا سبز کیسه‌ای را بخیسانید و سپس آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود و بعد از آن کیسه خنک را روی گزیدگی‌ها قرار دهید تا خارش‌ها تسکین یابد.

از ریحان استفاده کنید

ریحان، اجزاء شیمیایی دارد که می‌توانند خارش پوست را تسکین بخشند. شما می‌توانید از روغن ریحانی که در لوسیون‌ها وجود دارد استفاده یا خودتان در خانه آن را تهیه کنید. برای درست کردن آن در خانه ۲ فنجان آب را با ۳۴ گرم (۱.۲ اونس) برگ ریحان خشک شده بجوشانید، بعد از این که محلول خنک شد، یک لیف را در آن بخیسانید و بر محدوده مورد نظر قرار دهید. برای درمان فوری، برگ‌های تازه ریحان را خرد کنید و بر روی پوستتان بمالید.

آنتی هیستامین‌های بدون نسخه

آنتی هیستامین کمک می‌کند که تعداد هیستامین‌های بدن شما پایین بیاید که به خارش و تورم کمک می‌کند. می‌توانید از این دارو‌ها به صورت خوراکی (Benadryl یا Claritin) یا به صورت موضعی (لوسیون کالامین) و بر محدوده تأثیردیده، استفاده کنید.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر