برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
چهار هزار تن طلا در اختیار معابد هند! : اول فارس

چهار هزار تن طلا در اختیار معابد هند! : اول فارس

[ad_1]

اقتصاد آنلاین :به گزارش بلومبرگ، با کاهش اهدای پیشکش‌ها و نذورات، معابد هند به دستبرد زدن به گنجینه‌های خود که به بزرگی فورت ناکس (محل نگهداری ذخایر طلای ایالات متحده) است، روی آورده‌اند.

براساس این گزارش، هندی‌ها صاحب بزرگترین ذخایر طلای خصوصی در جهان هستند و پیروان آیین‌ها مدت‌ها است که برای ادای احترام به خدایان به معابد طلا اهدا می‌کنند.

در طول قرن‌ها، این امر باعث شده که سه میلیون اماکن مذهبی این کشور به عنوان بزرگترین صاحبان این فلز گران‌بها در جهان شناخته شوند.

 اما فعالیت معابد هند به دلیل شیوع ویروس کرونا ماه‌ها است که متوقف شده و از دریافت پیشکش‌ها محروم شده‌اند، به‌همین دلیل این‌معابد مجبور به سپردن مقداری از اندوخته‌های معروف طلای خود به بانک‌ها برای پرداخت هزینه‌ها شده‌اند.

به گفته شورای جهانی طلا، معابد هند حدود ۴هزار تن از این فلز گران‌بها را در اختیار دارند، ذخیره‌ای که به بزرگی فورت ناکس بوده و توسط افراد مورد اعتمادی که بر اساس قوانین هند مجاز به فعالیت هستند، اداره می‌شود.

گفتنی است که انجمن Travancore Devaswom، یک انجمن برجسته برای معابد در جنوب کرالا، برای نخستین بار تصمیم گرفت مقداری از ذخایر خود را به منظور افزایش سرمایه و پرداخت دستمزدها در اختیار بانک‌های قرار دهد که سود سپرده‌های طلا را با شرایط مختلف پرداخت می‌کنند.

به گزارش روزنامه مالی هندی The Mint، Travancore Trust هر ماه حدود ۵۰۰میلیون روپیه (۶٫۸میلیون دلار) برای پرداخت حقوق و سایر مخارج هزینه می‌کند.

واسو رئیس این انجمن گفت: “در برابر استفاده از طلای خدا برای پرداخت دستمزدها، مخالفت‌هایی وجود دارد، اما ما این تصمیم سخت را گرفتیم، زیرا این وضعیت یکی از سخت‌ترین دوره‌هایی است که تا کنون با آن مواجه شده‌ایم.”

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی