سال 2020 از بسیاری جهات سال استرس زا و پرتنشی محسوب می شود که باعث افسردگی، فرسودگی و ایجاد اضطراب در افراد می شود در این بین انتخابات آمریکا هم به این شرایط دامن زد، بنابراین استرس طولانی مدتی که مردم در این سال تجربه کردند در نوع خود بی سابقه بوده است.

درمانگران نکاتی را به مراجعان خود در مورد چگونگی ایجاد آرامش و کاهش سطح استرس  ارائه می دهند که در اینجا 3 تکنیک با شما به اشتراک گذاشته شده است.

وقت گذاشتن برای تنفس، تایید و تصدیق خود و انجام کارهای خلاقانه می توانند به عنوان راه هایی برای مقابله با اضطراب مطرح شوند.

روی نفس کشیدن تمرکز کنید

نخستین کاری که توصیه می شود نفس کشیدن است. ابتدا دهان خود را ببندید با این کار در حالی که از طریق بینی نفس می کشید می توانید فشار خون را کاهش داده و اعصاب را آرام کنید و بازدم را با تمرکز انجام دهید تا باعث کند شدن ضربان قلب و کاهش استرس شود. همچنین می توانید برای مدیریت استرس از روش شناخته شده تنفس جعبه ای هم استفاده کنید.

خود را تایید و تصدیق کنید

فهرستی از صحبت های روزانه خود را بنویسید و تکرار کنید تا احساس آرامش را تجربه کنید.

این فهرست شامل:

“در این لحظه من در امان هستم”

“در این لحظه من دوست دارم”

“در این لحظه من سالم هستم”

به هر فردی توصیه می شود این تمرین را همراه با نفس عمیق امتحان کند. این یک روش لطیف برای بازگشت به اینجا و زمان حال با استفاده از فکر و نفس است.

کارهای خلاقانه انجام دهید

یکی دیگر از راه های خوب برای ایجاد آرامش در این دوره پر از آشوب و استرس انجام کاری است که با خلاقیت و معنویت ارتباط برقرار کند. یکی از موارد پرکاربرد رقصیدن و خارج شدن از جریان اخبار و ورود به بدن است. نوشتن هم یکی دیگر از فعالیت های فیزیکی و در عین حال تامل برانگیزتر است که می تواند به شما کمک کند از صفحه نمایش و استرس در مورد آینده جدا شوید و روی اینجا و حال تمرکز کنید.

اگرچه برای برخی ساکت بودن و سکوت یک روش آرام بخش تر برای تمرکز است، اما درمانگران مراقبه و دعا را هم توصیه می کنند.

این ها همه راه هایی برای برقراری ارتباط با انرژی دوست داشتنی فراوان در اطراف ما و استفاده از آن برای کمک به ما در زنده ماندن از چالش ها و ناشناخته های آینده است.

مترجم:الهه زارعی