برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آخرین جزئیات تولید واکسن کرونای ایرانی از زبان وزیر بهداشت : اول فارس

آخرین جزئیات تولید واکسن کرونای ایرانی از زبان وزیر بهداشت : اول فارس

[ad_1]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین جزئیات تولید واکسن ایرانی کرونا توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اول فارس؛ دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نشست مشترک استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های کشور گفت: درباره واکسن کرونا در تمام دنیا ابهامات زیادی وجود دارد؛ یکی از این ابهامات، تغییرات ژنتیکی و جهش‌‌هایی است که در ویروس کووید۱۹ اتفاق می‌‌افتد. ما همگام با فعالیت‌‌های جهانی ساخت واکسن، با تجربیاتی که در دو مؤسسه پاستور و رازی به‌عنوان دو واکسن‌‌ساز قدیمی و همچنین شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان و بنیاد برکت داشته‌‌ایم کار عظیمی را درمورد واکسن کرونا شروع کرده‌‌ایم.

وی افزود: ما کمیته ملی واکسن کرونا تشکیل دادیم؛ خوشبختانه از بین ۱۰ تا ۱۲ گروهی که روی واکسن کار می‌‌کردند سه گروه توفیقات بسیار خوبی داشتند و آن را به سازمان جهانی بهداشت اعلام کردیم. از این سه گروه، دو گروه مدل‌‌های حیوانی را پاس کرده‌‌اند و از هفته‌‌های آینده وارد کلینیکال ترایال (کارآزمایی بالینی) انسانی خواهند شد که نتایج آن را نیز به استحضار مردم شریف ایران خواهیم رساند.

نمکی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که برخی مدعی هستند مسئولین و پزشکان زودتر از سایر افراد بهبود می‌‌یابند تصریح کرد: در دوران کرونا عزیزانی را در نظام سلامت از دست داده‌‌ایم که آگاه‌‌ترین افراد به دانش روز بوده‌‌اند؛ ما تقریباً هر روز داریم نازنین‌‌ترین سرداران سلامت کشور را از دست می‌‌دهیم و بنابراین این حرف منصفانه نیست.

وی افزود: متأسفانه یکی از گرفتاری‌‌های ما در رابطه با آمار مرگ‌‌ومیر بیماران کرونایی، این است که برخی مردم بیماری را ساده می‌‌انگارند و خودشان را دیر به مراکز درمانی می‌‌رسانند. شاید مسئولین در روزهای ابتدایی بیماری‌‌شان که علائم بیماری را دارند مراجعه می‌‌کنند.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر