برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آمار مبتلایان به کروناویروس در شهرستان های فارس/مرگ 35 نفر در 24 ساعت گذشته در فارس : اول فارس

آمار مبتلایان به کروناویروس در شهرستان های فارس/مرگ 35 نفر در 24 ساعت گذشته در فارس : اول فارس

[ad_1]

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ۳۲۳ مبتلای به کروناویروس در استان به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ۳۲۳ مبتلای به کروناویروس در استان به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: هم اکنون دو هزار و ۴۶ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۴۲۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۱۵ هزار و ۵۱۶ مورد مثبت شناسایی شده است.

دکتر همتی با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۱۱۵ هزار و ۵۱۶ مورد شناسایی شده، ۵۷ هزار و ۹۰۷ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون سه هزار و ۱۶۹ مورد؛ مرودشت دو هزار و ۸۶۵ مورد؛ آباده هزار و ۹۲۷ مورد؛ کوار هزار و ۹۱۰ مورد؛ فیروزآباد هزار و ۸۷۰ مورد؛ داراب هزار و ۶۳۰ مورد؛ ممسنی هزار و ۶۱۷ مورد؛ سپیدان هزار و ۳۶۰ مورد؛ قیروکارزین هزار و ۱۶۲ مورد؛ استهبان هزار و ۹۲ مورد؛ اقلید و زرین دشت هر کدام ۹۸۴ مورد؛ خرم بید ۹۶۷ مورد؛ لامرد ۹۵۳ مورد؛ کوه چنار ۸۶۹ مورد؛ زرقان ۸۵۲ مورد؛ نی ریز ۸۰۷ مورد؛ پاسارگاد ۷۰۹ مورد؛ فراشبند ۶۷۱ مورد؛ رستم ۶۳۶ مورد؛ ارسنجان ۶۱۲ مورد؛ مهر ۶۰۷ مورد؛ خرامه ۵۹۴ مورد؛ سروستان ۴۷۱ مورد؛ بوانات ۳۸۴ مورد؛ بیضا ۳۸۰ مورد؛ سرچهان ۲۴۵ مورد؛ بختگان ۲۱۵ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه متاسفانه ۳۵ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند افزود: با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به هزار و ۹۰۹ نفر رسیده است.

دکتر همتی ادامه داد: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان نیز به ۹۸ هزار و ۹۰۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد:طبق بررسی آخرین وضعیت کروناویروس در استان، ۲۷ شهرستان فارس در وضعیت قرمز یا ویژه و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی یا هشدار به سر می برند.

او با تاکید بر اهمیت در خانه ماندن و قرنطینه افراد مبتلا به کروناویروس در قطع زنجیره انتقال توصیه کرد: مردم فهیم استان در صورت مشاهده تردد بیماران مبتلا به کروناویروس در سطح جامعه و خارج از قرنطینه خانگی، می توانند با شماره های ۱۸۱۹ و ۱۵۹۰ تماس بگیرند تا پیگیری های لازم از سوی مراجع ذیصلاح اعمال شود.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر