برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آیت الله محمدحسن اصطهباناتی دعوت حق را لبیک گفت+مختصری از زندگی نامه

آیت الله محمدحسن اصطهباناتی دعوت حق را لبیک گفت+مختصری از زندگی نامه

[ad_1]

آیت الله محمدحسن اصطهباناتی از اساتید برجسته حوزه‌های علمیه و یکی از علمای شاخص تهران دارفانی را وداع گفت.

آیت‌‌الله محمدحسن اصطهباناتی در سال ۱۳۱۱ در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود، پدر وی از علمای نجف اشرف بود که مدتی در شهر سامرا صاحب کرسی و امام جماعت بود و از محترمین و بزرگان نجف محسوب می شد.

آیت‌‌الله محمد حسن اصطهباناتی پس از مدتی به نجف اشرف برای تحصیل علوم دینی رهسپار شد و نزد حضرات آیات سبزواری، خویی، محمدرضا مظفر و امام خمینی(ره) در نجف اشرف دروس حوزه را تلمذ کرد. به مدت سه سال به دلیل مشکلاتی به تهران مراجعت نمود و در آن مدت به تدریس علوم حوزوی در مدرسه مروی تهران پرداخت و مجدد راهی نجف اشرف برای تکمیل دروس حوزوی شد و سرانجام در سال ۱۳۵۸ شمسی با اخراج ایرانیان از عراق وارد حوزه تهران و مدرسه علمیه مروی شد و تا پایان عمر در اوج زهد تقوا از مدرسین رسمی این مدرسه بشمار می رفت.
در حوزه علمیه مروی دروس فقه، اصول، لمعه، رسائل، ‌مکاسب و کفایه را تدریس می‌کرد. شیوه تدریس وی مانند میرزا شیرازی بود و با قرائت متن درس ، عرصه را برای مباحثه شاگردان با یکدیگر اماده می کرد و به نظاره بحث آنها می نشست و سرانجام پس از مباحثات مختلف شاگردان ، نظر نهائی و استنباط شخصی خود را مطرح می نمود.
کتاب نور العین فی مشی الی زیاره القبر الحسین(ع) مهم‌ترین تألیف وی می باشد.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی