برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
اجرای تمام امور مربوط به سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری سپرده شد

اجرای تمام امور مربوط به سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری سپرده شد

[ad_1]

توپ نظارت بر سرویس مدارس در حال پاسکاری بین سازمان های وابسته به آموزش و پرورش فارس؛
توپ نظارت بر سرویس مدارس در حالی که تنها چند روز به بازگشایی مدارس باقی نمانده است در زمین ادارات مرتبط با آموزش و پرورش در حال پاسکاری است.
پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در رسانه ها امسال طبق بخشنامه وزارت آموزش و پرورش و همچنین در یک تصمیم جمعی که در کار گروه ماده 18گرفته شد وظیفه نظارت بر سرویس مدارس که قبل از این توسط سازمان دانش آموزی انجام میشد از این سازمان گرفته شده و شنیده ها حاکی از واگذاری آن به اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش است.
گر چه عبدالحسین رحیمی رئیس جدید اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در گفتگو با شیرازه تایید یا رد این مطلب را موکول به روزهای آینده کرد و گفت:هنوز جلسات تصمیم گیری برای این موضوع به طور کامل به پایان نرسیده پس جواب قطعی تا دو روز آینده مشخص خواهد شد.
اجرای تمام امور مربوط به سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری سپرده شد
در همین راستا گفتگویی نیز با رئیس سازمان دانش آموزی فارس انجام دادیم.
امید اسماعیلی که پیش از این اعلام کرده بود سازمان دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید نقشی در سرویس مدارس ندارد، در پاسخ به این سوال که علت سپردن سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل شهرداری چیست گفت:این اقدام یک تصمیم جمعی است که توسط شورای آموزش و پرورش و فرماندار شهرستان انجام شده در ضمن وزارت کشور هم به کل کشور ابلاغ کرده است که اجرای کامل طرح برعهده شهرداری ها باشد.
 اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگری که اکنون از سوی آموزش و پرورش چه سازمان یا ارگانی مسئولیت نظارت بر سرویس مدارس را بر عهده دارد؟ ابراز داشت: هنوز جلسات در خصوص این موضوع ادامه دارد و تا دو روز آینده مشخص خواهد شد که چه کسی به عنوان ناظر اجرای طرح از سوی آموزش و پرورش انتخاب خواهد شد اما اجرای طرح به عهده سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری واگذار شده است و خانواده ها و مدیران مدرسه به عنوان کارفرما و شهرداری به عنوان پیمانکار این مسئولیت را به عهده دارند.
 اسماعیلی همچنین عنوان کرد: سازمان دانش آموزی دیگر عضو کارگروه ماده ۱۸ نیز نمی باشد.
اجرای تمام امور مربوط به سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری سپرده شد
به این ترتیب توپ نظارت بر سرویس مدارس در حالی که تنها چند روز به بازگشایی مدارس باقی نمانده است در زمین ادارات مرتبط با آموزش و پرورش در حال پاسکاری است.
حال با تمام این حرف و حدیث ها و گفت و شنودها این سوال همچنان باقی است که چرا نقش نظارتی سازمان دانش آموزی حذف شد آیا ماجرای ادامه دار مبالغ بلاتکلیف سرویس مدارس در سالهای گذشته چنین تصمیمی را موجب شده یا باز هم دیدگاه و نظرات سیاسی بر حوزه آموزش و پرورش تاثیر گذاشته تا چنین تصمیمی در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی گرفته شود.
چه خبر از سود بانکی سرویس و پوشاک؟
به گفته یکی از مدیران مدرسه ابتدایی، به نظر یکی از دلایلی که نقش نظارتی از سازمان دانش آموزی گرفته شد این است که از دو سال پیش تاکنون این سازمان مبالغ  مربوط به سرویس و پوشاک را به حساب یک مدرسه مُعین که خودش مشخص کرده واریز  می کرد که به قول این مدیر مدرسه اگر بخواهیم سود بانکی این پول هم حساب کنیم مبلغ زیادی است که معلوم نبود چه می شود. 
گر چه یک منبع آگاه در آموزش و پرورش یکی از شهرستانهای فارس ابراز کرد: هر چند از ابتدای واگذاری سرویس مدارس به سازمان دانش آموزی، مقرر شد 9درصد سهم آموزش و پرورش باشد که حدود 5درصد مربوط به دانش آموزان بی بضاعت بود و 4درصد باقی مانده هم مربوط به سازمان دانش آموزی می شد اما در شهرستانها هیچ گونه مبلغی جهت سرویس مدارس این سازمان دریافت نکرده است و اکنون که هم نظارت بر سرویس و پوشاک مدارس از سازمان دانش آموزی گرفته شده و به انجمن اولیا و مربیان واگذار گردیده به نظر خانواده ها باید شاهد ناهماهنگی های دیگری باشند.
اجرای تمام امور مربوط به سرویس مدارس به سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری سپرده شد
حالا که به گفته اسماعیلی، تمامی امور مربوط به سرویس مدارس شیراز، از جمله تامین خودرو، معرفی شرکت‌های حمل و نقل، تعیین نرخ، تعیین مسافت، عملیات مالی و…در سال تحصیلی جدید به عهده سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز است، باید دید این یک طرح کلی در راستای اصلاح نقاط گنگ بخش مالی سرویس مدارس در راستای حمایت از خانواده ها است یا اینکه قرار است این نیز یک اقدام دو تا سه ساله برای آزمون و خطا باشد.
گفتنی است پیش از این نیز سازمان دانش آموزی پاسخ روشنی در خصوص مابقی سرویس مدارس به خانواده ها و رسانه ها نداد چرا که طبق قانون باید 42در صد مبلغ باقی مانده از سال تحصیلی 98-99 به خانواده ها عودت داده میشد چون دانش آموزان تنها پنج ماه از سال تحصیلی را در مدرسه حضور داشتند و از ابتدای اسفند به دلیل شیوع کرونا مدارس کاملا تعطیل شد./
انتهای پیام/

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی