افزایش حجم ترافیک در جاده‌های کشور

0 69

[ad_1]

براساس اطلاعیه مرکز یاد شده، ۱۷٫۶ درصد از حجم ترافیک جاده ای کشور درشبانه روزگذشته مربوط به عبور و مرور وسایط نقلیه سنگین بوده است. هم اکنون با اسستثنای برخی محورهای مسدود، سایر راه های مواصلاتی کشور باز و رفت و آمد در آنها جریان دارد. اوج تردد در ۲۴ ساعت گذشته بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات سه تا چهار صبح صورت گرفته است و هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند. آزاد راه های کرج-تهران، کرج-قزوین و قزوین-کرج به ترتیب پرترددتری جاده های کشور در شبانه روز گذشته بودند.
 

*محورهای مسدود به دلیل مداخلات جوی

محورهای شمشک – دیزین واقع دراستان های تهران و البرز، رامیان – اولنگ – شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان، پونل – خلخال واقع در استان گیلان و سروآباد – پاوه (محدوده گردنه تته) واقع در استان کردستان به دلیل نبود ایمنی کافی یا برف و کولاک تا اطلاع بعدی مسدود هستند. محورهای گنجنامه – تویسرکان واقع دراستان همدان، سی سخت – پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، بستک – خمیر واقع در استان هرمزگان، رودبار– قلعه گنج واقع در جنوب استان کرمان، رودبار– کهنوج واقع در جنوب استان کرمان و شیراز– جهرم واقع در استان فارس نیز تا اطلاع ثانوی مسدود هستند. هموطنان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی www.141.ir یا پایگاه اطلاع رسانی مرکز مدیریت راه های کشور مراجعه کنند.

ترافیک سنگین در آزادراه های البرز
همچنین رئیس مرکز فرماندهی کنترل و ترافیک پلیس راه البرز گفت که هم اکنون ترافیک در آزادراه تهران – کرج -قزوین سنگین است. سروان علی بابازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بار ترافیکی در خط جنوبی آزادراه کرج – قزوین از محدوده ترمینال شهید کلانتری تا پل فردیس و در آزادراه تهران – کرج ازمحدوده پل فردیس تا پل کلاک سنگین است. وی اضافه کرد: در خط شمالی آزادراه تهران – کرج -قزوین ترافیک عادی گزارش شده است. وی خاطرنشان کرد: اکنون ترافیک درجاده کرج -چالوس عادی است. بابازاده گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است. استان البرز دارای یک هزار و۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک کشور مربوط به جاده های این استان می باشد. سفرهای نوروزی هموطنان نیز از روز چهارشنبه آغاز شده و بار ترافیکی در آزادراه تهران – کرج – قزوین از اواسط روز سنگین تر می شود.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب