افزایش ناگهانی قیمت پرتقال وارداتی/ اقدام ناشیانه واحدهای متخلف در اصلاح قیمت‌ها

0 7

[ad_1]

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، سازمان تعزیرات حکومتى در اقدامى ناگهانى امروز صبح به صورت میدانى از میدان تره بار بازدید کرد و ضمن بازرسى قیمت ها با تخلفات واحد هاى فروش میوه و سبزیجات برخورد کرد.
این بازرسى با حضور محمد محمدى مدیر کل تعزیرات استان تهران، قاضى شهرآبادى قاضى شعبه ۴١ تعزیرات حکومتى، بهمن حسن بیگى رئیس گشت‌هاى مشترک تعزیرات استان تهران، رؤساى اتحادیه‌هاى میوه و سیزیجات و نماینده اجراى احکام سازمان تعزیرات حکومتى در حال انجام است.

شهرآبادی: حداقل و حداکثر قیمت ها لحاظ می شود

تامسون ۵ الی ١٣ هزار تومان

قاضى شهرآبادى قاضى شعبه ۴١ تعزیرات حکومتى اظهار داشت: این شیوه قیمت گذاری برای عامه مردم قابل تشخیص نیست.

وی افزود: در میوه های داخلی کسر جعبه و سبد نداریم و در واقع مشتری باید پول جعبه را هم پرداخت کند در حالی که در میوه های وارداتی این مشکل وجود ندارد و وزن جعبه در مبدأ کسر می شود.

قاضى شعبه ۴١ تعزیرات حکومتى ادامه داد: متاسفانه از گذشته عرفی در بازار مرکزی وجود دارد که قیمت کف و سقف روی تابلو نوشته می شود؛ در این زمینه چون مشتری اطلاع پیدا نمی کند متضرر می شود و باید روی بار اتیکت نصب شود.

به گزارش خبرنگار فارس، از شب گذشته به طور ناگهانی و بدون اطلاع اتحادیه میوه و سبزیجات، ۴۰۰ تومان به قیمت عمده فروشی پرتقال های وارداتی اضافه شده است.

اسدالله کارگر نایب رئیس اتحادیه میوه و سبزیجات گفت: روز گذشته قیمت هر کیلو پرتقال مصری در میدان مرکزی میوه و تره با سه هزار تومان بود و در سطح شهر سه هزار و ۵۰۰ به مردم عرضه می شد.

وی ادامه داد: امروز به یکباره ستاد تنظیم بازار جهاد کشاورزی، قیمت عمده هر کیلو پرتقال ترکیه ای را سه هزار و ۴۰۰ اعلام کرده و مغازه داران نیز سه هزار و ۹۰۰ تومان به مردم می فروشند.

کارگر افزود: اتحادیه میوه سبزیجات اگر بخواهد طبق قانون عمل کند باید ۳۵ درصد به قیمت عمده اضافه کند اما برای اینکه در شب عید به دولت و مردم کمک شود، سود مغازه داران به ۱۰ درصد هم نمی رسد.
به گزارش فارس،‌واحدهای متخلف به محض دیدن تعزیرات به طرز ناشیانه ای رقم قیمت روی تابلو ها را تغییر دادند.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب