انتقاد شدید نماینده مجلس کبیر ترکیه از سیاست کشورش در قبال جمهوری آذربایجان

0 105

[ad_1]

خبرگزای آران /سرویس ترکیه

به گزارش خبرگزاری آران به نقل از رسانه های ترکیه ، حاسب کاپلان، نماینده مجلس کبیر جمهوری ترکیه در اظهارات خود از پشت تریبون پارلمان ترکیه از سیاست کشورش در قبال جمهوری آذربایجان انتقاد کرد.

این نماینده مردم ترکیه در مجلس کبیر این کشور گفت: «خیلی هم دوست هستیم، برادر هستیم، هموطن هستیم، نمی دانم دیگر چه باید بودیم که نیستیم! پس چرا گران ترین گاز را از جمهوری آذربایجان می خریم؟! این چه برادری است؟ این چه جور دوستی است؟کسی هست به خاطر خدا به من توضیح دهد؟ من متوجه نمی شوم؛ برادر هم از برادر ویزا می خواهد؟»

حاسب کاپلان که به بررسی پروتکل همکاری های حکومت آذربایجان و حکومت ترکیه در صحن علنی مجلس کبیر ترکیه معترض بود، گفت: در حالی که مسائل بسیار مهم تری برای مذاکره در صحن پارلمان وجود دارند، چرا این گونه اسناد را به صحن مجلس آورد اند؟

وی افزود: زمانی که در قفقاز پروتکل های مربوط به لوایح انرژی امضا می شود، زمانی که مذاکرات مربوط به این پروتکل ها در جریان است؛ چرا باید این گونه اسناد در مجلس مورد مذاکره قرار گیرد؟ به خاطر خدا، ما و مجلس را به این گونه چیز ها مشغول نکنید.

این نماینده مجلس ترکیه همچنین با انتقاد از عملکرد احمد داووداوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه از وی خواست برای مذاکرات سازمان همکاری های اقتصادی دریای سیاه نمایندگان مخالف را نیز با خود ببرد.

گفتنی است نشست همکاری های اقتصادی دریای سیاه در ایروان، پایتخت جمهوری ارمنستان برگزار خواهد شد و رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز به این نشست دعوت شده اند.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب