بورس‌های جهانی سبزپوش شدند

0 52

[ad_1]

با افزایش اندک نرخ بهره در آمریکا طلا افزایشی شد و بازارهای بورس آسیا، اروپا و آمریکا همه سبزپوش شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا با ۳٫۹ دلار افزایش نسبت به روز گذشته،‌ هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت ۱۲۲۳ دلار و ۶۰ سنت معامله شد. 

قیمت طلا امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۲۳ دلار و ۲۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت ۱۲۲۹ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. 

قیمت این فلز گرانبها امروز نسبت به یک ماه گذشته ۴٫۲ دلار و نسبت به یک سال گذشته ۳۸٫۵ دلار با کاهش همراه شد. 

در سایر فلزات گرانبها هم نقره با ۷ سنت افزایش به قیمت ۱۷٫۴ دلار معامله شد.پلاتینوم و پالادیوم هم همچنین افزایش ۵ و ۷ دلار داشتند، فلز رادیوم نسبت به روز گذشته ثابت بود. 

خبرگزاری رویترز در باره تحلیل بازارهای جهانی نوشت؛ بانک مرکزی آمریکا بعد از دو روز جلسات نفس‌گیر بالاخره تصمیم گرفت نرخ بهره را در این کشور ۰٫۲۵ درصد افزایش دهد. 

پیش از این نرخ بهره در آمریکا ۰٫۵ تا ۰٫۷۵ درصد بود و با تصمیم دیشب بانک مرکزی آمریکا بین ۰٫۷۵ و ۱ درصد خواهد بود. 

پیش از این تحلیلگران معتقد بودند در صورت افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا به شدت افت خواهد کرد اما امروز شاهد افزایش طلا در بازارهای جهانی هستیم. 

کارشناسان می‌گویند آنچنان که تصور می‌رفت، میزان افزایش نرخ بهره در آمریکا معنی‌دار و قابل توجه نبود و افزایش جزئی نرخ بهره نتوانست سرمایه‌گذاران را از سمت فلز جذاب طلا جدا سازد. 

براساس گزارش رویترز، افزایش اندک نرخ بهره در آمریکا ارزش سهام بازارهای جهانی را سبزپوش کرد، به طوری که در بازارهای سهام آمریکا شاخص‌های اجیا، اسن‌اندپی و نزدک افزایش‌هایی تا ۱۱۲ درصد داشتند. 

در اروپا هم شاخص های استاک، کامادکس و FTSE افزایش‌هایی تا ۱۲۰ درصد را تجربه کردند و همچنین در بازارهای بورس آسیا شاخص‌های نیکی، هنگ‌سنگ، اس‌اندپی رشد قابل توجهی را تجربه کردند. 

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب