ترکیه اروپا را با پناهجویان تهدید کرد

0 119

[ad_1]

آنکارا تهدید کرد که می‌توانند ماهانه ۱۵ هزار پناهنده را به سمت اروپا بفرستد.

آفتاب‌‌نیوز :

با بالا گرفتن تنش‌های سیاسی میان آنکارا و کشورهای اروپایی، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه تهدید کرد که برای شوکه کردن این قاره، ماهانه ۱۵ هزار پناهنده غیرقانونی را به اروپا خواهند فرستاد.سویلو با اشاره به توافق ترکیه و اتحادیه اروپا درخصوص پذیرش مجدد پناهندگانی که به این قاره رفته‌اند از سوی آنکارا، گفت: «ما توافق کردیم. اروپا، به تو می‌گویم، آیا انقدر جربزه داری؟ اگر می‌خواهی، ما ۱۵ هزار پناهنده‌ای را که ماهانه مانع آمدنشان (به اروپا) می‌شویم، به سمت شما می‌فرستیم.»

به نوشته روزنامه «حریّت» وی همچنین افزود آلمان و هلند تلاش می‌کند چیزی را که نتوانستند در جریان تظاهرات میدان تقسیم بدست بیاورند، اکنون کامل کنند.آنکارا در هفته‌های اخیر شاهد تنش‌های وخیمی با کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند بر سر سخنرانی وزیرانش جهت جمع‌آوری رای «بله» برای رفراندوم تغییر قانون اساسی در جمع اتباع ترک در کشورهای مذکور است.

مخالفت دولت‌های اروپایی با برگزاری سخنرانی و تجمعات تبلیغاتی مقامات ترکیه در کشورهایشان برای جمع کردن رای مثبت به تغییر قانون اساسی در همه‌پرسی ۲۷ فروردین، باعث عصبانیت بیش‌ازحد آنکارا شده بگونه‌ای که حتی اروپا را تهدید به تحریم می‌کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب