تصمیم غیرمنتظره "مش بق نژاد" در انتخابات/ ثبت نام سه نفره!

0 55

[ad_1]

 

کد مطلب: ۴۵۳۶۱۴

تصمیم غیرمنتظره “مش بق نژاد” در انتخابات/ ثبت نام سه نفره!

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹

احتمال اتخاذ یک تصمیم غیرمنتظره از محمود احمدی نژاد در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده قوت گرفته است.

به گزارش صراط، احمدی نژاد چهاردهم اسفند در یک سخنرانی، اظهاراتی بر زبان راند که ممکن است تصمیم او در خصوص عدم حضور در انتخابات را هم تغییر دهد.

احمدی نژاد ابتدا توضیحاتی درباره اینکه ۴ ماه پیش می خواستند کسی را به اسم او “قالب کنند” داد و با بیان اینکه ” الان شرایط فرق کرده” گفت: “من خودم فعلا و البته فعلا در مقوله انتخابات مستقیم وارد نمی شوم، ولی بقیه دوستان که منعی ندارند.”

در اینکه احمدی نژاد قطعا حامی بقایی است، تردیدی وجود ندارد. آنچه قابل تامل بود، آن است که رییس دولت سابق برای عدم حضورش در انتخابات با تاکید ویژه از قید “فعلا و البته فعلا” استفاده کرده است.

از طرفی، احتمال ردصلاحیت بقایی نیز به دلایل متعدد از جمله مشابه سازی او با مشایی که در دوره قبل ردصلاحیت شده بود، بالاست و این موضوع را احمدی نژاد بهتر از هر کس دیگری می داند.

اقدامات نمادین مثلث احمدی نژاد، مشایی و بقایی در روزهای اخیر به اوج خود رسیده تا جایی که در روز درختکاری، تصمیم گرفتند هر سه با هم دست به بیل شوند.

در این شرایط، اتخاذ تصمیم غیرمنتظره از سوی احمدی نژاد چندان بعید نیست. گفته می شود قرار است احمدی نژاد، مشایی و بقایی هر سه به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند. هدف از این اقدام نه حضور احمدی نژاد در رقابت ها، بلکه بالا بردن فشارهای سیاسی برای تایید صلاحیت بقایی و یا شاید مشایی است. در واقع بر اساس این طرح، قرار است نام احمدی نژاد به عنوان یک وزنه و اهرم باعث شود تا دست کم یکی از دو راس دیگر این مثلث یعنی مشایی و بقایی از فیلتر احراز صلاحیت ها، عبور کنند و در نهایت راس اصلی مثلث یعنی خود احمدی نژاد کنار بکشد.

با این حال، هنوز به درستی معلوم نیست این تصمیم توسط آنها به مرحله اجرا گذاشته شود هرچند شواهد امر، یک سورپرایز انتخاباتی در هفته های آتی را تایید می کند.

البته اشتباه محاسباتی احمدی نژاد آن است که شورای نگهبان در مقاطع مختلف نشان داده است تحت تاثیر جوسازی ها قرار نخواهد گرفت. شاهد این ادعا، رد صلاحیت مرحوم هاشمی و مشایی در سال ۹۲ بود که عده ای حتی این دو را رقبای اصلی انتخابات آن سال می پنداشتند.

 

کلمات کلیدی : احمدی نژاد + کاندیداتوری بقایی + انتخابات ۹۶

 

نظراتی که به تعمیق و گسترش بحث کمک کنند، پس از مدت کوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت دیگر بینندگان قرار می گیرد. نظرات حاوی توهین، افترا، تهمت و نیش به دیگران منتشر نمی شود.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب