جلوگیری کامل از ریزش سنگ در جاده چالوس به یک سال انسداد مسیر نیاز دارد

0 10

[ad_1]

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان البرز گفت: تونل شماره پنج جاده کرج به چالوس دچار ریزش است و ما برای ایمنی آن از یکسال پیش به‌دنبال مجوز انسداد مسیر هستیم اما مسیر طوری نیست که بتوان آن را مسدود کرد.

آفتاب‌‌نیوز : «سیدیعقوب میرکتولی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: نوروز امسال برای جلوگیری از وقوع حوادث علاوه‌بر نظارت مستمر بر مراکز معاینه فنی و اجرای طرح کنترل نامحسوس جاده‌ای به هیچ محموله ترافیکی اجازه تردد نخواهیم داد مگر در مواردی که محموله ضروری باشد.

میرکتولی در ادامه به محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و  افزود: یکی از مهم‌ترین محورهای استان البرز جاده چالوس است که در زمره صعب‌العبورترین مسیرهای کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: این مسیر طوری نیست که در کوتاه مدت بتوان برای ایمنی آن کاری انجام داد اما در هر صورت کارهایی برای لق‌گیری از سنگ‌های در معرض سقوط در حال انجام است.

این مسئول به ریزشی که چند روز پیش در این مسیر رخ داد و چند کشته بر جا گذاشت اشاره و خاطرنشان کرد: این حادثه در حوزه استان مازندران رخ داد اما چند ماه پیش در حوزه استان البرز نیز حادثه مشابه آن به وقوع پیوست.

میرکتولی افزود: برای انجام اقدامات ایمن‌سازی کامل و جلوگیری از وقوع چنین حوادثی لازم است مسیر «کرج – چالوس» یکسال مسدود شود.

وی ادامه داد: مثلاً تونل شماره پنج جاده «کرج به چالوس دچار ریزش است و ما برای ایمنی آن از یکسال پیش به دنبال مجوز انسداد مسیر هستیم اما مسیر طوری نیست که بتوان آن را مسدود کرد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان البرز یادآور شد: این موضوع یک بحث ملی است و هزینه‌های زیادی دارد و راهکاری ملی می‌طلبد.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب