خرید و فروش سهام عدالت آزاد نشده است/ سلطه افراد خاص بر سهام مردم

0 120

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، سید حسن حسینی شاهرودی اظهار داشت: ثبت سهام عدالت در سامانه باید به عرضه و خرید و فروش در بورس منجر شود اما هنوز شرایطی برای این امر فراهم نشده است.

وی افزود: بایستی انتظارات سهامداران این طرح همانند حق خرید و فروش به آنها واگذار شود و مردم در تصمیم گیری‌های مدیریتی نقش داشته باشند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صاحبان سهام باید بتوانند سهام خود را مدیریت کنند، تاکید کرد: صاحبان سهام عدالت باید در هیئت مدیره حضور داشته باشند و اگر اجازه دخل و تصرف در سهام وجود نداشته باشد همچنان سهام افراد در حالت مسدود شده قرار دارد و آزاد سازی صورت نگرفته است.

حسینی تاکید کرد: سهامداران هر شرکت می‌توانند در انتخاب مدیرعامل خود مشارکت و سهم داشته باشند، در حالی که مردم در تصمیم سازی مدیریتی سهام عدالت مشارکت ندارند.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که حساب سود و زیان شرکت ها و صورت های مالی آنها چگونه محاسبه شده و البته این موضوع باید توسط دستگاه های رسمی نظارتی تایید شود.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس اینگونه فکر می‌کردند که با راه اندازی سامانه جدید کنترل سهام و شرکتی که سهام متعلق به آن است در اختیار مردم قرار می گیرد، اما به نظر می رسد سهام عدالت همچنان در اختیار افراد خاصی است و اراده ای در تشکیل مجامع این سهام وجود ندارد.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب