درخواست دولت آمریکا برای تجدید نظر در حکم دادگاه علیه فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

0 87

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دادگستری آمریکا با تشکیل پرونده در دادگاه خواستار تجدید نظر در حکم دو دادگاهی شد که اجرای فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را معلق کرده‌اند. 

قاضی‌های فدرال دو ایالت هاوائی و مریلند، روز چهارشنبه، ساعاتی قبل از اجرایی شدن دستور ضد مهاجرتی ترامپ، آن را به طور موقت معلق کردند. ترامپ در واکنش گفت که در دادگاه برای اجرایی شدن این دستور که خواستار منع ورود اتباع ایران و ۵ کشور دیگر به خاک آمریکا است خواهد جنگید. 

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه با تشکیل پرونده در دادگاه فدرال ایالت مریلند جدالی که ترامپ وعده آن داده بود را آغاز کرده است.

دونالد ترامپ دوشنبه دو هفته گذشته (۱۶ اسفند) با امضای یک فرمان اجرایی جدید صدور روادید برای اتباع ایران، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان را به مدت نود روز ممنوع کرد.

فرمان اجرایی روز ۱۶ اسفند دومین فرمان ضد مهاجرتی ترامپ در این زمینه محسوب می‌شود. فرمان اول ترامپ که روز ۸ بهمن، یک هفته پس از آغاز دورۀ ریاست‌جمهوری وی امضا شد پس از ایجاد هرج و مرج در فروگاه‌ها با حکم قضایی چند دادگاه معلق شد تا وی مجبور به امضای یک فرمان جدید شود. 

انتهای پیام/ * 

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب