شاعر برنده نوبل ادبیات درگذشت

0 84

[ad_1]


معروف‌ترین کتاب شعر درک والکوت ارجاعاتی به هومر و شخصیت‌های مهم او در “ایلیاد” دارد.

۵۵آنلاین :

 درک والکوت شاعر و نمایشنامه‌نویس که در ۱۹۹۲ برنده جایزه نوبل ادبیات شد، جمعه صبح در خانه خود در سنت لوسیا از دنیا رفت. او ۸۷ ساله بود.

دلیل درگذشت والکوت هنوز مشخص نیست، اما جف سروی سخنگوی انتشارات فارار، اشتراوس و ژیرو ناشر آثار والکوت گفت او مدتی بیمار بود و به تازگی از بیمارستان به خانه‌اش برگشته بود.

والکوت متولد ژانویه ۱۹۳۰ در سنت لوسیا (یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس) بود. پدرش کارمند و مادرش آموزگار بود. والکوت در یک ‌سالگی پدرش را از دست داد. او هجده ساله بود که اولین مجموعه شعر خود را چاپ کرد.

او در ۱۹۷۵ جزایر کارائیب را به مقصد شهر نیویورک ترک کرد. او در این هنگام ۲۷ سال داشت و می‌خواست در راکفلر، تئاتر بخواند. والکوت عمر خود را وقف کارائیب کرد، اما در تمام این مدت، وسوسه سفر، عزیمت و خصوصاً اروپا هم در او بسیار شدید بود.

از جمله آثار او می‌توان به “Omeros” در ۱۹۹۰ اشاره کرد که بسیاری از منتقدان آن را دستاورد مهم والکوت می‌دانند. این اثر متشکل از هفت کتاب و شامل ۶۴ فصل است. کتاب شعر والکوت اقتباسی بسیار آزاد است و ارجاعاتی به هومر و شخصیت‌های مهم او در “ایلیاد” دارد.

جایزه اُبی، جایزه “نابغه” بنیاد مک‌آرتور، جایزه جامعه سلطنتی ادبیات بریتانیا، مدال شعر ملکه و جایزه تی. اس. الیوت از دیگر جوایزی است که والکوت در دوران کاری خود دریافت کرد.

منبع :

هنر آنلاین

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب