چین باید توسعه نیروگاه‌های اتمی را تسریع کند

0 66

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سان کین رئیس سابق شرکت ملی هسته ای چین در سخنانی تاکید کرد: چین باید روند توسعه و ساخت رآکتورهای اتمی طی سال های آینده را تسریع بخشد تا بتواند به هدف ۲۰۲۰ میلادی دست یابد.

شرکت ملی هسته ای چین قصد دارد نوامبر امسال عملیات ساخت و توسعه رآکتورهای جدید اتمی را آغاز کند که حدود ۴ سال از برنامه اولیه عقب تر است.

هم اکنون ۳۵ رآکتور اتمی در چین فعال است که در مجموع تنها ۳ درصد برق مورد نیاز این کشور را تامین می کند. چین در حال ساخت ۳۱ راکتور جدید اتمی است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی به هدف بلندپروازانه تولید ۵۸ گیگاوات برق هسته ای دست یابد.

برخی از قدرت های هسته ای بزرگ جهان مثل آلمان و سوییس اعلام کرده اند که پس از فاجعه بزرگ راکتور هسته ای فوکوشیمای ژاپن قصد دارند فعالیت نیروگاه های اتمی را متوقف کنند. این بزرگترین فاجعه اتمی جهان از زمان انفجار نیروگاه چرنوبیل به شمار می رود.

در حالی که آمریکا و ژاپن نیز فعالیت در بخش نیروگاه های اتمی را کاهش داده اند، چین می تواند طی دهه های آینده به مهمترین توسعه دهنده نیروگاه های اتمی در جهان تبدیل شود.

چین به مدت ۳ سال پس از فاجعه اتمی فوکوشیما با تصویب هرگونه پروژه جدید در زمینه ساخت نیروگاه های اتمی مخالفت کرده است. تاخیر در ساخت و توسعه رآکتورهای نسل سوم موجب شده است تا روند توسعه تولید برق هسته ای در چین با برنامه های اولیه مطابقت نداشته باشد.

این مقام سابق چینی تصریح کرد: پکن طی سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ هر سال به بیش از ۶ تا ۸ رآکتور جدید نیاز خواهد داشت تا به توسعه هسته ای خود پس از سال ۲۰۲۰ را تسریع بخشد.

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب