چین: همه طرف‌ها باید به مفاد برجام پایبند بمانند

0 70

[ad_1]


نماینده دائم چین در سازمان ملل خواستار پایبندی همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای ایران و همچنین تلاش جامعه بین‌المللی در زمینه منع اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی شد.

۵۵آنلاین :

نماینده دائم چین در سازمان ملل ضمن تاکید بر پایبندی همه طرف‌ها به برجام، خواستار تلاش جامعه بین‌المللی برای دستیابی به اهداف تعیین شده در زمینه منع اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی و بردباری همه طرف‌ها در مناطق دارای تنش شد. 

 

سی‌سی‌تی‌وی گزارش داد «لی جی یی» این درخواست را در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی گزارش کاری کمیته قطعنامه ۱۵۴۰ بیان کرد.  

 

لیو گفت: جلوگیری از اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی به امنیت، ثبات و صلح جهانی کمک می‌کند؛ بنابراین وظیفه‌ای مهم برای کل جامعه بین‌المللی است. 

 

وی پیشنهاد کرد درک تازه‌ای از امنیت ایجاد شود تا فضایی امن برای همه فراهم شود. دیگر پیشنهاد وی، تاکید بر اصول قانونی در تقویت رژیم بین المللی منع اشاعه سلاح های کشتار جمعی برای تضمین اجرای قطعنامه ۱۵۴۰ شورای امنیت بود.  

 

نماینده دائم چین در سازمان ملل در مورد مسائل هسته‌ای در خصوص کره شمالی و ایران گفت همه طرف‌ها باید خویشتنداری و برای ایجاد اعتماد سیاسی تلاش کنند. 

 

وی گفت: «هم اکنون نکته مهم اینست که همه طرفها در شرایط پر تنش شبه جزیره کره پا را روی ترمز بگذارند. برنامه جامع مشترک اقدام (برجام) به سختی به دست آمد و همه طرف‌ها باید اعتماد سیاسی دوجانبه را تقویت کنند و به تعهدات خود عمل کنند تا این توافق به صورت فعال و موثر باقی بماند.»

منبع :

باشگاه خبرنگاران جوان

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب