برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
اختصاص 10 درصد از بودجه کشوری بیمه سلامت به استان فارس : اول فارس

اختصاص 10 درصد از بودجه کشوری بیمه سلامت به استان فارس : اول فارس

[ad_1]

مجموعه بدهی اداره کل بیمه سلامت استان فارس در سال ۹۸ به بیمارستان‌های دانشگاهی حدود سه ماه می باشد و کلیه مطالبات بخش خصوصی در استان فارس ( پاراکلینیک، داروخانه، بیمارستان های دولتی ) تسویه گردیده است. همچنین سازمان بیمه سلامت ، مطالبات پزشکان خانواده در دو استان فارس و مازندران را در سال 1398 تسویه کرده است

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در رزمایش سایبری بیمه سلامت اقدامات عمومی حمایتی این سازمان برای آحاد هموطنان را تشریح کرد.

به گزارش اول فارس، دکتر فرهاد لطفی در رزمایش سایبری بیمه سلامت طرح پوشش بیمه سلامت رایگان، پوشش بیمه ای اقشار کم درآمد مانند پوشش بیمه ای زندانیان و خانواده آنان، پوشش بیمه ای مددجویان کمیته امداد حضرت امام(ره) و پوشش بیمه ای اتباع بیگانه را از اقدامات عمومی حمایتی بیمه سلامت برای آحاد هموطنان عنوان کرد و افزود: آغاز استحقاق سنجی بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی ـ دانشگاهی و حذف استفاده از دفترچه در موارد بستری ، ارزیابی وسع متقاضیان بیمه در شهر ها و روستاهاجهت برخورداری بیمه شوندگان از  یارانه حق بیمه، جلوگیری از ایجاد همپوشانی های  بیمه ای جدید بصورت مکانیزه و تعیین تکلیف همپوشانی های موجود و احراز هویت بیمه‌شدگان به صورت مکانیزه از طریق استعلام از بانک اطلاعاتی سازمان ثبت احوال از دیگر اقدامات تاثیرگذار این سازمان بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت فارس  به پوشش حمایتی این سازمان به گروه‌ها و مبتلایان بیماری خاص اشاره کرد و گفت: پوشش بیمه ای بدون پرداخت حق بیمه، حذف نظام ارجاع برای این گروه از بیمه شدگان در صندوق روستائیان ، حذف دوره انتظار برای دریافت دفترچه بیمه المثنی از بدو تاسیس سازمان و پوشش بیمه ای رایگان بدون انجام ارزیابی وسع از آغاز سال ۹۸ از اقداماتی است که برای این گروه انجام شده است.

فرهاد لطفی در ادامه استحقاق سنجی بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی، تجمیع اطلاعات بیمه شدگان جهت ارائه خدمات بصورت الکترونیکی، عملیاتی کردن ارزیابی وسع، حذف همپوشانی های بیمه ای سازمان با سایر سازمانهای بیمه گر پایه، کنترل مکانیزه همپوشانی های بیمه ای، ‏ ارتباط مکانیزه با سازمان ثبت احوال جهت اعمال کنترل‌های هویتی و برقراری امکان ثبت نام اینترنتی برای فاقدین پوشش را  از جمله فعالیت‌های نوآورانه، مبتکرانه و توسعه ای این سازمان  عنوان کرد.

مجموعه بدهی اداره کل بیمه سلامت استان فارس در سال ۹۸ به بیمارستان‌های دانشگاهی حدود سه ماه می باشد و کلیه مطالبات بخش خصوصی در استان فارس ( پاراکلینیک، داروخانه، بیمارستان های دولتی ) تسویه گردیده است. همچنین سازمان بیمه سلامت ، مطالبات پزشکان خانواده در دو استان فارس و مازندران را در سال ۱۳۹۸ تسویه کرده است.  

اتفاق خوبی که در سال گذشته رخ داده این است که مطالبات سال ۹۷ بخش های دولتی دانشگاهی پرداخت شده است و تنها مطالبات مربوط به حفظ قدرت خرید باقیمانده است که معادل هشت روز از عملکرد دانشگاه ها می باشد و  به محض تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

دکتر لطفی مدیرکل بیمه سلامت فارس بیان کرد: بودجه مصوب هیات دولت برای امسال سازمان بیمه سلامت در حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که حدود ۱۰ درصد این اعتبار به استان فارس اختصاص یافته است.

وی افزود: در حال حاضر مطالبات فروردین و اردیبهشت ماه و بخشی از مطالبات خردادماه ۹۹ مراکز دولتی دانشگاهی و  در بخش غیراز دولتی دانشگاهی مطالبات دارو خانه ها، پزشکان و پاراکلینیک سال ۹۹ نیز لغایت پایان خردادماه ماه تسویه شده است. همچنین ۸۰درصد مطالبات پزشکان خانواده در استان فارس تا تیرماه ۱۳۹۹ پرداخت گردیده است.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا