برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
از شاخ‌های مجازی مالیات گرفته می‌شود/ فیلترینگ فضای مجازی اشتباه است

از شاخ‌های مجازی مالیات گرفته می‌شود/ فیلترینگ فضای مجازی اشتباه است

[ad_1]

نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس:
نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در پاسخ به این سوال که چرا افرادی که به واسطه کسب و کارها در فضای مجازی به پول های هنگفتی دست می یابند نباید با ساماندهی اقدام به پرداخت مالیات کنند؟ گفت: همانطور که مغازه داران و فعالان اقتصادی باید جهت فعالیت و امرار و معاش و درآمد ماهیانه هزینه‌هایی را در قالب اجاره، دارایی، مالیات و… پرداخت کنند افرادی که در فضای مجازی اقدام به کسب وکار و در آمد می کنند هم باید مالیات بپردازند.

جلال رشیدی کوچی با اشاره به اینکه بی شک در فضای باز اطلاعاتی فیلتر کردن فضاهای مجازی امری اشتباه و نادرست است گفت: این اقدام به مثابه بازی کردن در زمین دشمن است.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به اینکه توئیتر یک فضای خبری است، افزود: برخی اپلیکیشن ها  مانند اسلحه است و نباید فراموش کرد که در جنگ قرار داریم و فضاهایی مانند توئیتر، تلگرام، فیس بوک یو‌تیوب و… همانند اسلحه‌ای می ماند که غرب با هدف آسیب زدن به کشور ایران راه‌اندازی کرده است که ما در جهت بهره گیری از این بخش می توانیم از این فضاها برای دفاع از خود و میهن استفاده کنیم. 
 
نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس با بیان اینکه به اینکه همواره تاکید کردم که فیلترینگ راه حل مناسبی در حوزه فضای مجازی نیست، افزود: نباید فراموش کرد که فیلتر کردن فضاهای مجازی باعث افزایش آسیب در این حوزه می شود به‌طوری‌که افراد در زمانی که فضاهای مجازی فیلتر می شوند به راحتی اقدام به دانلود و نصب فیلتر شکن می کنند و در مرحله بعد به راحتی می توانند به سایت‌های مستهجن و مراکز فساد دسترسی پیدا کنند.
 
او  با اشاره به اینکه بنده به عنوان نماینده مجلس از فضاهایی مانند اینستاگرام و  توئیتر با فیلتر شکن استفاده می کنم گفت: در حال حاضر شاهدیم که هشتگ هایی در صدر این فضاها قرار می گیرد که در حال رساندن حرف مردم به دنیا است.
 
رشیدی با اشاره به اینکه در این شرایط نیاز است تا جهت حفاظت از اطلاعات شهروندان شبکه ملی را تقویت کنیم خاطر نشان کرد: متاسفانه عده‌ای از افراد که در حال تخلف و پیش بردن اهداف سیاسی شوم هستند تمایل به ساماندهی فضای مجازی ندارند و همواره در تلاشند تا با به‌کار بردن کلماتی مانند فیلترینگ، مسدود کردن، محدود کردن و اینکه  مجلس انقلابی به دنبال بستن فضای مجازی است،  افکار مردم را به بازی گرفته اند.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر هزینه جرم و خرید و فروش اسلحه در فضای واقعی بسیار زیاد و گران است افزود: اگر چنین افرادی دستگیر شوند به اشد مجازات محکوم می شوند اما این اتفاق در فضای مجازی و  شبکه های اجتماعی این گونه نیست و افراد به راحتی در این فضاها اقدام به خرید وفروش اسلحه می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه آمار خرید و فروش اسلحه و مواد مخدر و مشروبات الکلی از سوی کاربران ایرانی در فضای مجازی بسیار بالا است گفت: فعالیت راحت برخی سایت ها در بخش خرید و فروش مواد مذکور از جمله مسائلی است که  دارای ابهام است.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به اینکه بی شک ما با فضایی مانند اینستاگرام به هیچ وجه مخالف نیستیم بیان کرد: اما با تخلفاتی که در این فضا باعث بازی با آبروی افراد می شود مخالفیم.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی