برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
اظهار نگرانی استاندار فارس از بروز کمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراکز بیمارستانی : اول فارس

اظهار نگرانی استاندار فارس از بروز کمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراکز بیمارستانی : اول فارس

[ad_1]

به گزارش اول فارس ، استاندار فارس با اشاره به ادامه روند صعودی ابتلایان به کرونا در استان، گفت: احتمال دارد با مشکلاتی از جمله کمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراکز بیمارستانی مواجه شویم. عنایت‌الله رحیمی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس، گفت: اگر روند صعودی ابتلایان به کرونا در […]

به گزارش اول فارس ، استاندار فارس با اشاره به ادامه روند صعودی ابتلایان به کرونا در استان، گفت: احتمال دارد با مشکلاتی از جمله کمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراکز بیمارستانی مواجه شویم.

عنایت‌الله رحیمی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس، گفت: اگر روند صعودی ابتلایان به کرونا در استان ادامه داشته باشد احتمال دارد با مشکلات زیادی از جمله کمبود دارو و پذیرش نشدن بیمار در مراکز بیمارستانی مواجه شویم از این رو محدودیت‌های سخت کرونایی در فارس اعمال خواهد شد.

او افزود: تمامی تصمیمات گرفته شده در راستای حفظ جان مردم است و تلاش شده تا میزان ورودی بیمار به مراکز درمان استان فارس از حجم توانایی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در راستای مقابله با کرونا پیشی نگیرد.

رحیمی ادامه داد: طی دو هفته آینده مراجع قضایی و بانک‌ها اجرائیه در راستای توقف فعالیت واحد‌های صنفی و تولیدی صادر نخواهد کرد تا زمینه لازم برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی استان فراهم شود.

استاندار فارس با این تاکید بر اینکه نمی‌توان تولید را متوقف کرد، ادامه داد: باید ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی زمینه لازم برای انجام فعالیت‌های اقتصادی فراهم شود.

او، آموزش را یکی از روش‌های کاهش همه گیری بیماری در استان عنوان کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدماتی مکلف هستند آموزش‌های لازم در راستای کنترل بیماری کرونا را به جامعه مخاطب خود ارائه دهند.

استاندار فارس خواستار افزایش مراکز درمانی و کاهش هزینه‌های تست کووید ۱۹ توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و تاکید کرد: یکی از راهکار‌های مقابله با کرونا افزایش نقاهتگاه‌ها است و در این راستا آموزش و پرورش، هلال احمر و دانشگاه‌ها با ارائه زمین نسبت به ایجاد نقاهتگاه همکاری لازم را با نهاد‌های ذی ربط داشته باشند.

او با اشاره این که دولت در نظر دارد تا ۵٠ درصد از کارمندان را تعطیل کند، گفت: محدودیت‌های جدیدی تا جلسه آینده ستاد ملی مقابله با کرونا در فارس اعمال نخواهد شد.

استاندار فارس افزود: دانشگاه علوم پزشکی برای کاهش فشار بر کادر درمان با انتشار فراخوانی از توان داوطلبان، دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی، شاغلان و بیمارستان‌های خصوصی و مطب‌ها استفاده کند.

رحیمی در خصوص وضعیت بانک‌ها نیز بیان کرد: به جز شعبه سرپرستی هریک از بانک‌ها دو شعبه فعال در راستای انجام فعالیت‌های ضروری بانکی باید در شیراز فعالیت باشند و سایر شعب بانک‌ها نیز تعطیل نخواهند بود بلکه ارباب رجوع پذیرش نخواهند کرد

با افزایش موارد ابتلا و شناسایی مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و دوم آبان، بیش از ۱۱۱هزار بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر