برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
اعتراض رئیس شورای شهر شیراز به پارتی بازی و تبعیض در دفن اموات : اول فارس

اعتراض رئیس شورای شهر شیراز به پارتی بازی و تبعیض در دفن اموات : اول فارس

[ad_1]

ایسنا: رئیس شورای اسلامی شیراز با ابراز نگرانی از اینکه تبعیض در جامعه به کفن و دفن اموات نیز تسری یافته است، اعلام کرد که براساس برخی گزارش‌ها، اموات دارای پارتی در دارالرحمه شیراز مدفون می‌شوند و آنهایی که پارتی ندارند در بهشت احمدی.

سید عبدالرزاق موسوی در نطق پیش از دستور جلسه علنی یکشنبه ۲۵ آبان شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن بیان اینکه کرونا شرایط خیلی سختی را برای همه رقم زده است، گفت: کرونا نشان داد، ما به شدت آسیب پذیر هستیم. در چنین وضعیتی باید از تلاش ها، فداکاریها و ایثارگری‌های مجموعه بخش درمان و بهداشت استان و شهرمان شیراز و همه آنانی که در مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم، تلاش و مجاهدت می کنند، حمایت، و صمیمانه تشکر کنیم.

او با بیان اینکه تصمیمات دولت و ستاد پیشگیری باید از حمایت و پشتیبانی جامعه علمی و درمانی کشور و افکار عمومی بهره مند باشد، گفت: گزارش تعداد متوفیان و افرادی که در همین شیراز به دلیل کرونا جانشان را از دست داده اند، به خوبی این را نشان می دهد که شرایط ما اصلا خوب نیست. ما همچنان معتقد هستیم دولت و نظام باید تصمیم جدی، همراه با پشتوانه کارشناسی و اجماع ملی در مبارزه با این بیماری بگیرند و همه امکانات کشور برای آن به کارگرفته شود.

موسوی با اشاره به لزوم کاستن از تعداد اجساد در نوبت غسل در دارالرحمه شیراز، با تاکید بر انتقال اجساد بیماران فوت شده شهرستانی به محل سکونت آنان، تصریح کرد: به نظرمی رسد تبعیض، تار و پود جامعه و همه ما را دچار مشکل و به کفن و دفن اموات هم تسری پیدا کرده است! خانواده‌ی یکی از متوفیان با بنده تماس گرفته و اصرار دارد که چرا میت آنها نباید در دارالرحمه دفن شود. پی گیری کردم موضوع چیست؟ می گویند کسانی که پارتی داشته باشند در دارالرحمه دفن می شوند و بقیه در بهشت احمدی! به خدا قسم این درست نیست. هر کسی می خواهد پشت این باشد. این زیبنده این نظام نیست.

موسوی در بخشی از سخنان خود و در پاسخ به مطالب مطرح شده از سوی رئیس مجمع نمایندگان فارس در انتقاد به برخی اقدامات شهرداری، گفت: شهرداری در انعکاس عملکرد و فعالیت‌های خود، به ویژه در حوزه مناطق حاشیه ای شهر و خدمات رسانی به مردم، خوب عمل نمی کند. شهرداری باید دلایل توجه به این گونه پروژه ها را برای مردم بیان کند. ما اقدامات و فعالیت‌های شهرداری را به ویژه با رعایت اصل مهم عدالت اجتماعی قابل دفاع می دانیم. بنابراین شهرداری باید همراه با گزارش درست فعالیت‌ها، در پاسخگویی به انتقادات از فرصت استفاده کرده و دلایل اقدامات خود را برای مردم توضیح دهد.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر