جزیره یکی از محبوب‌ترین اجزا در دکوراسیون آشپزخانه‌های مدرن است و روش‌های مختلفی برای طراحی آن وجود دارد. اگر قصد دارید یک جزیره به دکور آشپزخانه‌تان اضافه کنید و برای انتخاب مدل آن مردد هستید؛ با ما همراه باشید. در این مطلب از وب سایت آدرس درباره‌ی انواع مدل‌ جزیره آشپزخانه هایگلاس و طراحی‌های جذاب آن صحبت می‌کنیم.

کابینت آشپزخانه هایگلاس جزیره مدل 2020

اگر می‌خواهید فضای آشپزخانه‌تان را بازسازی کنید، به خاطر داشته باشید که استفاده از گلاس اکریلیک با درخشندگی بالا برای کابینت‌ها می‌تواند جذابیت بصری خیره‌کننده‌ای به محیط بدهد. همین موضوع مدل جزیره آشپزخانه‌های هایگلاس را پرطرفدار کرده است.

مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس تنوع زیادی دارد. ولی پیش از هر انتخابی خوب است که نگاهی به فضای داخلی و محیط در دسترس خود بیندازید. فضای آشپزخانه‌تان کوچک است یا بزرگ؟ می‌خواهید کل این محیط را به کابینت و جزیره اختصاص دهید یا دوست دارید بخشی را خالی نگه دارید؟

به چه بخش‌هایی در آشپزخانه‌تان نیاز دارید؟ دوست دارید جزیره را به آشپزخانه دوم یا مکمل خود تبدیل کنید یا فقط یک میز کار و سطحی برای نشستن مدنظرتان است؟ پس از اینکه نیازمندی‌های خود را بررسی کردید، به سراغ گزینه‌های موجود بروید و فضایی رویایی و زیبا برای آشپزخانه‌تان خلق کنید.

مدل کابینت آشپزخانه به شکل L  و U:

برای آشپزخانه‌های بزرگ و جادار انتخاب جزیره‌های متمرکز و طویل مناسب است. در این مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس می‌توانید سینک ظرفشویی و گاز رومیزی و هود نصب کنید. همینطور بخشی را به میز غذاخوری اختصاص دهید. این جزیره‌ها را اغلب به شکل «L»  یا «U»  می‌سازند.

در این تصویر؛ وجود دیوار کنار جزیره آشپزخانه یک نکته مثبت برای ساخت کابینت به شکل U است. طراحی  این مدل جزیره آشپزخانه بسیار شیک و فریبنده است و احساس تمیزی و سازماندهی منحصر به فردی را به بیننده القا می‌کند. وجود درهای مخفی برای کابینت (بدون دستگیره)، و پراکندگی مناسب تجهیزات آشپزی از امکاناتی است که این طراحی در اختیارتان قرار می‌دهد.

مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس خطی:

در دو طراحی جزیره به شکل L و  U، امکان دسترسی به سمت دیگر آشپزخانه کمی سخت است. برای از میان برداشتن این مشکل می‌توانید از مدل جزیره آشپزخانه خطی استفاده کنید. این جزیره محدودیتی برای دسترسی به قسمت‌های مختلف آشپزخانه ایجاد نمی‌کند. همینطور با نصب تجهیزات آشپزی مورد نیاز خود می‌توانید آن را به یک آشپزخانه سیار مبدل کنید.

همانطور که در تصویر می‌بینید؛ اندازه جزیره آشپزخانه خطی به ابعاد آشپزخانه شما بستگی دارد. در اینجا از یک جزیره مرکزی به همراه قفسه‌های روباز ظروف استفاده شده است و فقط یک بخش به کابینت‌های اضافی دیواری اختصاص دارد.  همینطور از جزیره فقط برای پخت و پز استفاده می‌شود و میز نشیمن ندارد. در عوض از یک ست غذاخوری هماهنگ با دکوراسیون آشپزخانه استفاده شده که می‌توانید انعکاس آن را در در‌های جذاب جزیره آشپزخانه ببینید.

میز جزیره با رویه هایگلاس:

میز جزیره ام‌دی‌اف برای آشپزخانه کوچک مناسب است که فضای کافی برای طراحی جزیره ندارد. با کمک این مدل می‌توانید در آشپزخانه‌تان از یک میز کار آشپزی اضافی بهره‌مند شوید. حتی با قرار دادن تعدادی صندلی جمع‌وجور می‌توان آن را به میز غذاخوری دو منظوره تبدیل کرد.

کابینت جزیره mdf  گلس:

کابینت جزیره در دو مدل متحرک و ثابت طراحی می‌شود. همانطور که از اسمش مشخص است می‌توانید مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس متحرک را به واسطه چرخ‌هایی که دارد، به سادگی جابه‌جا کنید. اما کابینت جزیره ثابت مثل انواع کابینت پایه، بدون حرکت است. کابینت جزیره سه مزیت عمده برای آشپزخانه‌های کوچک دارد:

  • فضای ذخیره‌سازی بیشتری برایتان فراهم می‌کند.
  • می‌توانید از بخش رویه آن به عنوان میز کار آشپزخانه استفاده کنید.
  • در این مدل یک کانتر و جزیره همزمان در اختیار دارید.

البته می‌توانید برای این کابینت‌های جزیره کوچک، سطح رویه دو طبقه طراحی کنید. به این ترتیب بخش میز کار آشپزی از سطح اصلی آن جدا می‌شود. بنابراین اگر کابینت‌ها را کم عمق‌تر بسازید می‌توانید با اضافه کردن دو صندلی، محلی برای نشستن و صرف غذا هم در اختیار داشته باشید.

چرا مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس را انتخاب کنیم؟

موادی که برای ساخت کابینت و جزیره آشپزخانه انتخاب می‌کنید؛ نقش مهمی در زیبایی و جذابیت آن دارد. کابینت‌های براق آشپزخانه، اولین ویژگی است که با شنیدن نام کابینت هایگلاس به ذهن خطور می‌کند. اما چرا باید کابینت‌های براق را انتخاب کنیم؟

نماد طراحی دکوراسیون مدرن:

دوست دارید ظاهر آشپزخانه‌تان کلاسیک باشد یا مدرن؟ این بزرگترین سوالی است که باید پیش از انتخاب مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس از خود بپرسید. چون هایگلاس یکی از اجزای طراحی دکوراسیون مدرن به شمار می‌رود و به جذابیت بصری خیره‌کننده معروف است. در حالی که در دکوراسیون‌های کلاسیک از رنگ‌های چوبی و گرم برای ایجاد فضایی ساده و تا حدی شلوغ متناسب با حال و هوای کلاسیک استفاده می‌شود.

در حالی که اگر نگاهی گذرا به انواع مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس بیاندازید، متوجه می‌شوید که این طراحی بیشتر در رنگ‌های روشن مثل کرم و سفید اجرا می‌شوند. البته گاهی برای افزایش جذابیت بصری از ترکیب این رنگ‌های روشن همراه با مشکی یا هارمونی‌های چوبی در طراحی سایر اجزای آشپزخانه کمک می‌گیرند. زیرا انتخاب رنگ‌های براق خیلی روشن یا خیلی تیره یکی از جنبه‌های طراحی دکوراسیون مدرن به شمار می‌رود.

انعکاس بالای نور و جلوه‌ای خیره‌کننده:

اشیای براق نور را بازتاب می‌دهند. این ویژگی در مدل جزیره  آشپزخانه هایگلاس هم وجود دارد. در نتیجه با روشن کردن تعداد اندکی چراغ می‌توانید نور محیط را افزایش دهید. این خاصیت باعث می‌شود تا فضای آشپزخانه روشن‌تر و بزرگتر دیده شود. با این حساب مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک و دلگیر باشد.

نگران نداشتن فضای کافی برای ساخت جزیره نباشید. جزیره آشپزخانه تنوع بالایی دارد. می‌توانید به جای ساخت جزیره‌های بزرگ، از نمونه‌های خطی کوچک‌تر و حتی میز جزیره استفاده کنید.

تمیز کردن آسان:

به نظرتان پیدا کردن لک و کثیفی روی سطوح مات آسان است یا سطوح براق؟ سطوح براق همانطور که تمیزی و نور را منعکس می‌کند. کثیفی‌ها را هم به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این، سطح براق و هایگلاس خیال شما را از بابت تمیزی کابینت و جزیره راحت می‌کند. چون می‌توانید با استفاده از پارچه‌ای نرم و مرطوب به سهولت سطح هایگلاس را تمیز کنید. حتی نیازی به استفاده از محلول‌های پاک کننده شیمیایی و قوی ندارید.

سخن آخر

مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس تنوع بالایی دارد و می‌توانید متناسب با سلیقه و فضایی که در اختیار دارید، یکی از مدل‌های آن را انتخاب کنید. معمولا جزیره‌هایی به شکلی «L» و «U» برای آشپزخانه‌های بزرگ پیشنهاد می‌شود. اما اگر راحتی دسترسی به نواحی مختلف آشپزخانه جزو اولویت‌هایتان به شمار می‌رود، می‌توانید از مدل جزیره‌های خطی یا کابینت‌های جزیره مدرن استفاده کنید.

مدل جزیره آشپزخانه هایگلاس برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک و با فضای محدود، مانند یک معجزه است. چون قابلیت انعکاس بالا و براق بودن سطح آن باعث می‌شود تا محیط روشن‌تر و بزرگتر جلوه کند. در کنار خصوصیاتی که برای انواع مدل جزیره آشپزخانه mdf با روکش گلس گفته شد؛ می‌توان احساس تمیزی و جذابیت بالای بصری را هم اضافه کرد. به ویژه اگر درهای کابینت جزیره را به صورت مخفی و بدون دستگیره تعبیه کنید