برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
این نوع سیر را نخورید ،خطرناک است : اول فارس

این نوع سیر را نخورید ،خطرناک است : اول فارس

[ad_1]

 خبرگزاری صدا و سیما: خیلی از کشاورزان چینی از سموم غیرقانونی و مضربرای زودتر رسیدن سیر و افزایش تولید استفاده می کنند.

 خبرگزاری صدا و سیما: خواص و فواید قابل توجه سیر دلیل اصلی تاکید متخصصان تغذیه و پزشکان برای گنجاندن آن در برنامه غذایی است، اما نوعی از سیر‌های موجود در بازار را به هیچ وجه نباید خریداری و مصرف کرد.

سیر وارد شده از کشور چین را نخورید
سیرخواص فراوان و آنتی بیوتیک طبیعی دارد و با ویروس‌ها و باکتری‌ها مبارزه می‌کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت و رگها را پاکسازی و فشار خون کلسترول را کنترل می‌کند و آنفولانزا را کاهش می‌دهد؛ این‌ها که تنها بخش کوچکی از خواص سیر است شما را می‌تواند مجاب به مصرف آن در برنامه غذایی روزانه تان بکند، اما قبل از خرید و مصرف باید به محل کشت و تولید آن توجه کنید.
متاسفانه امروزه لازم است منبع رشد سیر را بدانید در واقع اگر سیر خریداری شده چینی است خیلی مراقب باشید چرا که خیلی از کشاورزان چینی از سموم غیرقانونی و مضر برای زودتر رسیدن سیر و افزایش تولید استفاده می‌کنند همچنین سیر‌های چینی با آفت کش متیل برومید به شدت ضدعفونی می‌شود.
متیل برومید ماده‌ای بسیار سمی است و قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد آن باعث آسیب به دستگاه گوارشی و سیستم عصبی مرکزی و یا حتی مرگ می‌شود. از طرف دیگر، سیر‌های چینی آلوده به سرب و سولفید‌ها هستند.

سیر کشور چین خطرناک است به هیچ وجه مصرف نکنید

دلیل سمی بودن سیر‌های چینی
این کشاورزان از ۲ سمی که قانون مصرف آن‌ها را منع کرده است گیاهان را آبیاری می‌کنند و یکی دیگر از فاکتور‌های مهم سیر چینی خاک کشاورزی آن است که سمی است و باعث بیماری‌های زیادی می‌شود.

طی گزارش‌های به دست آمده کارشناسان بیان می‌کنند خاک‌های چین حاوی ماده سنگینی مثل کادمیوم آرسنیک است که مقدار زیادی سم دارد. توضیح آن ساده است، اما آلودگی چین در سطح خیلی بالایی است و رودخانه‌های چین به دلیل مواد شیمیایی ناشی از کارخانه‌ها و پسماند‌های خانگی آلوده است.
چه کار کنید؟ باید سعی کنیدازسیر‌هایی که در این ناحیه از آسیاکشت می‌شود خریداری نکنید و ترجیحا سیر‌های ارگانیک بخرید اگر ممکن است خودتان سیر بکارید و از دانه مرغوب استفاده کنید نه دانه‌ای که چنین آمده باشد.
درست است که سیر خاصیت درمانی دارد، اما اگر مثل سیر‌های چینی باشد مضر هم است بنابراین از منشا سیر‌هایی که می‌خرید مطمئن باشید و تاجران باید در رابطه با این مسئله آگاه باشند و سیر‌های مشکل ساز را وارد نکنند.

مشخصات سیر چینی چیست؟
برخی از ویژگی‌های سیر چینی نسبت به سیر‌های ایران ظاهر زیباتر دارد و بزرگ و سفید هستند
این سیر‌ها مزه بدی دارند
تعداد حبه‌های سیر چینی نسبت به سیرکشور‌های دیگر کمتر است

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی