برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
بانک‌ها بجای دلالی به داد مسکن برسند/ سیمان و فولاد در دوسال گذشته بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته اند

بانک‌ها بجای دلالی به داد مسکن برسند/ سیمان و فولاد در دوسال گذشته بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته اند

[ad_1]

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
نماینده جهرم گفت: تسهیلات از جمله ملزومات ساخت مسکن است که بانک‌ها را مکلف به سوق دادن پول‌ها به تولید مسکن بجای کارهای خدماتی و دلالی می‌کند.

  محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به طرح دو فوریتی ساخت مسکن اظهار داشت: مهمترین برنامه ما در کمیسیون عمران مجلس طرح دو فوریتی ساخت مسکن است که در آن برنامه‌ریزی شده تا طی چهار سال، چهار میلیون مسکن در کشور برای اقشار متوسط و پایین جامعه ساخته شود.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور حدود چهار میلیون واحد مسکن کمبود داریم تا بتوانیم با ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا، قیمت مسکن را کنترل کنیم چراکه این امر مهم‌ترین عامل تعیین قیمت مسکن است، اظهار داشت: ما سالانه به ۹۰۰ هزار واحد مسکن در کشور نیاز داریم که این رقم طی هشت سال گذشته سالانه به ۳۰۰ هزار واحد مسکن در سال کاهش یافته و سبب شده تعادل عرضه و تقاضا بهم خورده و قیمت مسکن بالا برود.
 
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملزومات ساخت مسکن گفت: زمین یکی از ملزومات ساخت مسکن است که می‌توان زمین‌های دولتی در محدوده و حریم شهرها با قیمت ارزان و قراردادهای ۹۹ ساله را در اختیار مردم قشر متوسط رو به پایین قرار داد.
 
رضایی کوچی افزود: تسهیلات از جمله ملزومات دیگر ساخت مسکن است که بانک‌ها را مکلف به سوق دادن پول‌ها به تولید مسکن بجای کارهای خدماتی و دلالی می‌کند.
 
نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس با ذکر اینکه مصالح از ملزومات دیگر ساخت مسکن است، عنوان کرد: مصالح به واقع گران شده به‌ویژه سیمان و فولاد که در دوسال گذشته بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است لذا قیمت ها را باید به نوعی تعدیل کرده و مصالح را با قیمت مناسب در اختیار سازندگان واحدهای مسکونی قرار داد.
 
وی ادامه داد: در این راستا دو فوریت این طرح تصویب شده که در ادامه موارد آن در صحن مجلس مصوب خواهد شد.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر