برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ترور پزشک مجاهد استان فارسی در حضور فرزند خردسالش

ترور پزشک مجاهد استان فارسی در حضور فرزند خردسالش


پنج شنبه با شهدا:
شهید سید “محمدابراهیم فقیهی” دی ماه ۱۳۲۶ در شهرستان نی ریز به دنیا آمد. «پس از گذراندن دوره سربازی در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشته پزشکی دانشگاه شیراز پذیرفته شد. او در تمام دوران زندگی خود دست از مجاهدت برنداشت که سرانجام…..
پایگاه تحلیلی خبری شیرازه: شهید سید “محمدابراهیم فقیهی”سوم دی ماه ۱۳۲۶ در شهرستان نی ریز دیده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد و تحصیلات خود را تا پایان دبیرستان در رشته علوم تجربی گذراند. سال ۱۳۴۴ برای خدمت دو سال به ساوه رفت و در آن جا فعالیت های سیاسی مذهبی خود را شروع کرد. که چند مرتبه توسط رژیم شاه دستگیر و شکنجه شد. او در مراسم های مذهبی سخنرانی و نوحه سرایی می کرد.

ترور پزشک مجاهد استان فارسی در حضور فرزند خردسالش

تشکیل انجمن اسلامی در دانشگاه شیراز
پس از اتمام دوره سربازی در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته شد. او نقش بسزائی در تشکیل انجمن اسلامی دانشگاه شیراز داشت. سال ۱۳۴۸ به جرم رهبری تظاهرات دانشجویی به مناسبت بزرگداشت شهدای انفجار خوابگاه دانشگاه شیراز دستگیر و شکنجه شد. اواخر سال ۱۳۵۶ همزمان با اوج گیری نهضت عظیم اسلامی از افراد موثر و گرداننده در دانشکده پزشکی و بیمارستان سعدی بود.

دانشکده پزشکی
پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مبارزه پیگیر با منافقین پرداخت. فقیهی از ارکان اساسی جهاد دانشگاهی شاخه پزشکی بود که با تلاش های شبانه روزی و طرح های خود از متلاشی شدن دانشکده پزشکی که یکی از اهداف منافقین بود جلوگیری کرد. تشکیل اولین گروه پزشکی در روزهای آغازین جنگ تحمیلی در خوزستان با کوشش دکتر فقیهی از طریق دانشگاه شیراز تشکیل شد.

شهادت
یکی از دلائل ترور دکتر فقیهی تاکید او جهت درمان مجروحان جنگی بود که در یک بازده زمانی منافقین با ایجاد رعب و وحشت در جامعه پزشکی مانع از آن می شدند. سید ابراهیم با پیش قدم شدن در این مسیر دیگر پزشکان را نیز به این کار تشویق کرد. فقیهی دستیار سال آخر تخصصی ارتوپدی بود و همیشه آرزوی خود را خدمت به مردم مستضعف می دانست به گونه ای که به خانواده خود بارها گفته بود قصد دارد پس از پایان دوره دستیاری با ایجاد مطبی در بخش های حاشیه ای شیراز به آرزوی خود جامع عمل بپوشاند
وی سرانجام در ۱۹ مهر ماه ۱۳۶۰ هنگامی که از بیمارستان به خانه بازمی گشت در حضور فرزند خردسالش توسط منافقین کوردل به شهادت رسید.

ترور پزشک مجاهد در حضور فرزند خردسالش
انتهای متن/
منبع: پرونده فرهنگی، مرکز اسناد ایثارگران فارسمنبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر