برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
تعطیلی ۴۵ درصد از هتل‌ها در فارس

تعطیلی ۴۵ درصد از هتل‌ها در فارس

[ad_1]

رئیس جامعه هتلداران استان اعلام کرد:
حسن سیادتان از تعطیلی ۴۵ درصد از هتل‌های این استان از اسفندماه ٩٨ تاکنون خبر داد و سطح اشغال فعلی هتل‌های فعال فارس را ۵ تا ١٠ درصد اعلام کرد.

به گزارش شیرازه به نقل از ایسنا، حسن سیادتان  بیان کرد: از اسفندماه سال گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا هتل‌ها جزو اولین مشاغلی بود که فعالیت آنها متوقف شد و تا امروز هم همچنان رونقی در این بخش ایجاد نشده و همچنان حدود ۴۵ درصد از هتل‌ها و ظرفیت اقامتی فارس تعطیل است.
او ادامه داد: از مجموع هتل‌هایی که باز است هم تنها تعداد کمی قادر به ادامه فعالیت در شرایط استقبال کم مسافران هستند.
رئیس جامعه هتلداران فارس خاطرنشان کرد: معمولا از مهرماه هر سال برنامه پذیرش تورهای خارجی آغاز می‌شد اما امسال با فراگیری بیماری کرونا این امکان میسر نبوده و معلوم نیست در آینده چه وضعیتی برای هتلداران ایجاد شود.
سیادتان با بیان اینکه تاکنون تعدیل نیرو در هتل‌های استان نداشته‌ایم، گفت: نیروهای موجود در هتل‌ها نیروهای تخصصی هستند و اگر تعدیل شوند ممکن است پسا کرونا دیگر سر کار نیایند اما در عین حال دور از انتظار نیست که در آینده تعدیل نیروی زیادی داشته باشیم.
از تسهیلات کرونایی استقبال نشده است
او همچنین به استقبال نکردن هتلداران فارس از تسهیلات کرونایی اشاره و بیان کرد: این تسهیلات در قالب سود ١٢ درصد و به ازای هر یک پرسنل ١٦ میلیون تومان پیش بینی شده بود و چون بانک‌ها ضمانت‌های سنگین می‌خواستند، کسی استقبالی نکرد.
رئیس جامعه هتلداران فارس همچنین از لزوم برنامه ریزی مدون، قوی و جامع برای پساکرونا و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز آن در دوران پساکرونا تاکید و خاطرنشان کرد: قطعا پس از اتمام دوران کرونایی، استقبال برای سفر در تمام دنیا زیاد می‌شود، لذا از هم‌اینک برای هتلینگ‌ها باید برنامه ریزی خوبی کرد.
انتهای پیام

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا