برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
توقف ساخت‌و‌ساز مسکن با تداوم گرانی مصالح؛ بازار بورس راه‌کار ساماندهی قیمت تجهیزات ساختمانی

توقف ساخت‌و‌ساز مسکن با تداوم گرانی مصالح؛ بازار بورس راه‌کار ساماندهی قیمت تجهیزات ساختمانی


پاک فطرت مطرح کرد:
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی بازار مصالح ساختمانی درگیر دلال بازی و سفته بازی است، متأسفانه شاهدیم که قیمت محصول تولیدی در کارخانه با قیمت همان محصول در بازار تفاوت چشمگیری دارد، این به معنای آن است که قیمت محصول با دست به دست شدن میان دلالان افزایش یافته است.

علیرضا پاک فطرت، نسبت به وضعیت رکودی بازار ساخت و ساز مسکن در کشور هشدار داد و گفت: در شرایط کنونی افزایش قیمت تمام شده مسکن موجب شده که سازندگان و فعالان بخش خصوصی برای ورود به عرصه ساخت و ساز ریسک نکنند.
ساخت و ساز مسکن در صورت تداوم گرانی مصالح متوقف می شود
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی، ادامه داد: قطعا اگر روند افزایشی قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی تداوم یابد، بخش تولید و ساخت و ساز مسکن کاملا متوقف خواهد شد، زیرا هیچ سازنده ای دیگر توان نخواهد داشت که آهن را بیشتر از کیلویی ۱۳ هزار تومان خریداری کند.
وی ادامه داد: بازار مصالح مسکن در شرایط کنونی به سمتی می رود که دیگر تولید مسکن جدید مقرون به صرفه نخواهد بود، این مسئله کاملا به ضرر بازار مسکن و به تبع آن به ضرر مردم و خریداران است، زیرا وقتی روند تولید مسکن متوقف شده و میزان عرضه کاهش یابد، قیمت مسکن افزایش خواهد یافت.
پاک فطرت افزود: این نگرانی وجود دارد که با کاهش جذابیت اقتصادی بخش ساخت و ساز مسکن، سرمایه های موجود در این بخش به بازارهای دیگر اقتصادی منتقل شود، این مسئله موجب می شود که ضمن بروز تلاطم در بازارهای اقتصادی، بازار مسکن نیز دچار رکود شدید شود.
دولت بازار مصالح ساختمانی و بازار مسکن را رها کرده است
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه دولت بازار مصالح ساختمانی و بازار مسکن را رها کرده است، افزود: در شرایط کنونی این بازار درگیر دلال بازی و سفته بازی است، متأسفانه شاهدیم که قیمت محصول تولیدی در کارخانه با قیمت همان محصول در بازار تفاوت چشمگیری دارد، این به معنای آن است که قیمت محصول با دست به دست شدن میان دلالان افزایش یافته است.
بهترین راه کار برای مدیریت بازار مصالح ساختمانی، عرضه در بازار بورس است
عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت برخورد جدی با دلالان بازار مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: بهترین راه کار برای مدیریت بازار مصالح ساختمانی، عرضه محصولات در بازار بورس است، با این اقدام قیمت مصالح به نرخ واقعی نزدیک خواهد شد.منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر