برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
جزئیات جدید از استخدام “معلمان حق‌التدریس” تا سال ۱۴۰۰ : اول فارس

جزئیات جدید از استخدام “معلمان حق‌التدریس” تا سال ۱۴۰۰ : اول فارس

[ad_1]

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی استخدام معلمان حق‌التدریس به تصویب رسید و مشمولان قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ استخدام می‌شوند.

 تسنیم: گزارش « بلاتکلیفی حقوق و امنیت شغلی معلمان حق‌التدریس » در تاریخ ۸ آبان ۹۹ در این خبرگزاری منتشر شد؛ هم‌اکنون معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این مطلب، توضیحاتی را برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرده که در ادامه آمده است:

۱٫ وزارت آموزش و پرورش مطابق با قانون تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۲۸ مرداد ۹۴ و قانون اصلاح تبصره مذکور مصوبه ۳ شهریور ۹۵ مجلس شورای اسلامی مکلف بود که نیروهای پیش دبستانی، حق التدریسان غیر مستمر و خرید خدمات آموزشی که قبل از سال ۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و آموزشیاران و آموزش دهندگان تجمیعی که قبل از سال ۹۲ با نهضت سوادآموزی همکاری داشته‌اند با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه) مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری به عنوان معلم حق التدریس به کار گیری کند.

بر همین اساس مطابق با نیاز مناطق آموزش و پرورش تعدادی از مشمول این قانون به صورت نیروی حق التدریس آزاد در واحدهای آموزشی اشتغال به کار دارند و عملاً به کارگیری نیروی حق التدریس مطابق تکلیف قانون (مصوبات مجلس شورای اسلامی) صورت پذیرفته است.

۲٫ هیئت وزیران در اجرای بند ۳ قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳ شهریور ۹۷، آیین‌نامه اجرایی مربوط را در تاریخ ۳۰ شهریور ۹۸ به تصویب رساند. وزارت آموزش و پرورش در اجرای ماده ۲ آیین نامه مذکور، شیوه نامه اجرایی آن طی بخشنامه شماره ۱۶۰۱۵۰ مورخ ۲ آذر ۹۸دجهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ارسال کرده است.

متعاقب مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۹ قانون تفسیر قانون الحاق یک ماده به قانون موصوف را تصویب کرد که مطابق آن مشمولین تبصره ۱۰  ماده ۱۷  قانون مصوب ۳ شهریور ۹۵ که حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت‌های مردمی (ساز و کار مدیر مدرسه، انجمن اولیا و مربیان، کارفرما، موسس یا شرکت‌های طرف قرارداد با آموزش و پرورش) دریافت کرده‌اند مشمول استخدام قانون مصوب ۱۳ شهریور ۹۷ دانسته است.

هیئت وزیران نیز در تاریخ ۵ مهر ۹۹ اصلاحیه آیین نامه اجرایی مورد نظر را به تصویب رساند لیکن مصوبه مزبور توسط هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس مورد ایراد واقع شده است و وزارت آموزش و پرورش نیز پس از رفع ایراد مورد نظر و تأیید آن توسط هیئت وزیران، اصلاحیه آیین نامه اجرایی را در تاریخ ۱۰ آبان ۹۹ به تصویب رسانده که انشالله مراتب جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش منعکس خواهد شد و مشمولین قانون تا پایان سال ۱۴۰۰ پس از سپری کردن دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، استخدام پیمانی وزارت آموزش و پرورش خواهند شد.

۳٫ نرخ حق التدریس نیروهای آزاد و نهضتی بر اساس تصمیم شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور که طی نامه مورخ ۴ آذر ۸۸ معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است، به مأخذ یکصدم امتیازات حق شغل و شاغل معلمان شاغل مشابه در بدو خدمت ضربدر ضریب ریالی سال محاسبه می‌شود. بدیهی است هر گونه اقدام خارج از تصمیم شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور این وزارتخانه را با ایراد مراجع نظارتی مواجه خواهد کرد.

عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی